Юридичні питання

Чи дійсно допомога по вагітності та пологах не оподатковується і на неї не нараховуються збори, які повинен сплатити роботодавець?

Підкажіть будьласка!Я повідомила керівництво про свою вагітність і мій керівник наполягає на моєму звільненні, обгрунтовуючи це тим, що йому доведеться оплачувати податків і зборів близько 30% від суми моєї допомоги по вагітності та пологах. Я трішки проаналізувала законодавство і на скільки я розумію, то допомога по вагітності та пологах надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування і відповідно ця допомога не повинна оподатковуватись. Дайте будьласка відповідь чи дійсно допомога по вагітності та пологах не оподатковується і на неї не нараховуються збори які повинен сплатити роботодавець. І маю ще одне запитання. Якщо я звільнюсь зараз то чи зможу я ще стати на облік в центр зайнятості (в мене розпочався 4-й місяць вагітності) і чи отримаю я тоді цю допомогу у повному розмірі (я маю на увазі за період 70 днів до пологів та 56 днів після пологів)? Мій роботодавець на даний час ще не виплатив мені заробітної плати за останні 7 місяців, це при тому, що мій оклад рівний мінімальній заробітній платі. Можливо за таких умов мені навіть вигідніше звільнитись і стати на облік в центр зайнятості ніж ходити на роботу за яку мені всеодно не заплатять. Після відпустки по догляду за дитиною я всеодно повертатись працювати на цю фірму не маю наміру. І останнє запитання - чи відпустка по догляду за дитиною оплачувана чи ні? Якщо оплачувана, то як вона оплачується і ким - соцстрахом чи роботодавцем? Дякую за увагу. Буду дуже вдячна за відповідь.

Для того, щоб боротися з своїм роботодавцем на правовому полі прочитайте, будь ласка, в розділі Юридичні питання на сайті Зростай, Малюк! наступні статті:

ВИТЯГ З КОДЕКСУ ЗАКОНІВ ПРО ПРАЦЮ – ПРАЦЯ ЖІНОК (СТ. 174-186) звільнення вагітних
З 1 ЛИПНЯ ЄДИНИЙ ВНЕСОК НАРАХОВУЄТЬСЯ НА СУМИ ДОПОМОГИ У ЗВ’ЯЗКУ З ВАГІТНІСТЮ ТА ПОЛОГАМИ щодо оподаткування
– ДОПОМОГА ПО БЕЗРОБІТТЮ — 2013
– ЗАГАЛЬНИЙ ПОРЯДОК РОЗРАХУНКУ ОПЛАТИ ДЕКРЕТНОЇ ВІДПУСТКИ – щодо звільнення та постановки на облік в ЦЗ
ДОПОМОГА ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ ДО ДОСЯГНЕННЯ 3-Х РОКІВ частково оплачувана відпустка.

А щодо того, що Вам не виплачують заробітну плату чи ще якісь інші види соціальних виплат, потрібно самим добиватись виплат через суд та телефонувати на телефони Гарячої лінії – ТЕЛЕФОНИ ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ – ТЕЛЕФОНУЙТЕ У РАЗІ НЕВИПЛАТИ, АБО НЕСВОЕЧАСНОЇ ВИПЛАТИ ДОПОМОГИ.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.