Юридичні питання

Чи дійсно допомога по вагітності та пологах не оподатковується і на неї не нараховуються збори, які повинен сплатити роботодавець?

Підкажіть будьласка!Я повідомила керівництво про свою вагітність і мій керівник наполягає на моєму звільненні, обгрунтовуючи це тим, що йому доведеться оплачувати податків і зборів близько 30% від суми моєї допомоги по вагітності та пологах. Я трішки проаналізувала законодавство і на скільки я розумію, то допомога по вагітності та пологах надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування і відповідно ця допомога не повинна оподатковуватись. Дайте будьласка відповідь чи дійсно допомога по вагітності та пологах не оподатковується і на неї не нараховуються збори які повинен сплатити роботодавець. І маю ще одне запитання. Якщо я звільнюсь зараз то чи зможу я ще стати на облік в центр зайнятості (в мене розпочався 4-й місяць вагітності) і чи отримаю я тоді цю допомогу у повному розмірі (я маю на увазі за період 70 днів до пологів та 56 днів після пологів)? Мій роботодавець на даний час ще не виплатив мені заробітної плати за останні 7 місяців, це при тому, що мій оклад рівний мінімальній заробітній платі. Можливо за таких умов мені навіть вигідніше звільнитись і стати на облік в центр зайнятості ніж ходити на роботу за яку мені всеодно не заплатять. Після відпустки по догляду за дитиною я всеодно повертатись працювати на цю фірму не маю наміру. І останнє запитання - чи відпустка по догляду за дитиною оплачувана чи ні? Якщо оплачувана, то як вона оплачується і ким - соцстрахом чи роботодавцем? Дякую за увагу. Буду дуже вдячна за відповідь.

Для того, щоб боротися з своїм роботодавцем на правовому полі прочитайте, будь ласка, в розділі Юридичні питання на сайті Зростай, Малюк! наступні статті:

ВИТЯГ З КОДЕКСУ ЗАКОНІВ ПРО ПРАЦЮ – ПРАЦЯ ЖІНОК (СТ. 174-186) звільнення вагітних
З 1 ЛИПНЯ ЄДИНИЙ ВНЕСОК НАРАХОВУЄТЬСЯ НА СУМИ ДОПОМОГИ У ЗВ’ЯЗКУ З ВАГІТНІСТЮ ТА ПОЛОГАМИ щодо оподаткування
– ДОПОМОГА ПО БЕЗРОБІТТЮ — 2013
– ЗАГАЛЬНИЙ ПОРЯДОК РОЗРАХУНКУ ОПЛАТИ ДЕКРЕТНОЇ ВІДПУСТКИ – щодо звільнення та постановки на облік в ЦЗ
ДОПОМОГА ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ ДО ДОСЯГНЕННЯ 3-Х РОКІВ частково оплачувана відпустка.

А щодо того, що Вам не виплачують заробітну плату чи ще якісь інші види соціальних виплат, потрібно самим добиватись виплат через суд та телефонувати на телефони Гарячої лінії – ТЕЛЕФОНИ ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ – ТЕЛЕФОНУЙТЕ У РАЗІ НЕВИПЛАТИ, АБО НЕСВОЕЧАСНОЇ ВИПЛАТИ ДОПОМОГИ.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк