Юридичні поради

Допомога по догляду за дитиною до досягнення 3-х років

Кому надається допомога по догляду

Право на отримання допомоги по догляду за дитиною має: один із батьків, опікун, усиновлювач,  бабуся чи дідусь, інший родич, фактично здійснюючий догляд за дитиною.

Допомогу призначають не зважаючи від того, чи була особа в трудових відносинах (на державній або військовій службі), займалась підприємництвом чи вчилась або  була безробітною (за однією умови, що особа не отримувала матеріальну допомогу по безробіттю).

 Пенсіонерам (неважливо працюючим чи ні) допомога по догляду за дитиною не виплачується.

 Цей вид допомоги надається на кожного з дітией, незалежно від кількості народжених дітей, усиновлених, а також взятих під опіку дітей.

Куди і коли звертатися за допомогою

Звертатись за призначенням допомоги необхідно до відповідних органів (Управління праці та соціального захисту населення) за місцем реєстрації отримувача допомоги. За місцем фактичного проживання допомога по догляду може призначена бути, тільки якщо заявник надасть довідку про те, що він не отримує цей вид допомоги по місцю реєстрації.

Якщо на момент звернення заявник має право на допомогу, то цю допомогу призначають, якщо це відбудеться навіть за місяць до того, як дитині виповниться 3 років. Однак, необхідно розуміти, що тим, хто трохи запізниться, не варто розраховувати на виплату повністю всієї суми, що накопичилася за всі 3 року. Їм буде доплачено лише за три попередні місяці, що йдуть перед місяцем, у якому заявник звернувся за призначенням допомоги. Також потрібно мати на увазі, що в повному обсязі без яких-небудь часових обмежень ця заборгованість буде виплачена у тому випадку, якщо допомога вже призначено, однак своєчасно не була виплачена з вини держоргану, що відповідає за призначення і виплату допомоги.

Термін, протягом якого виплачується допомога

Допомога по догляду виплачується з дня звернення за цією допомогою (подачі заяви та всіх потрібних документів) і до дня досягнення дитиною трирічного віку.

Потрібно знати, що підприємцям і непрацюючим особам допомогу можуть призначити з того дня, який йде за днем отриманням такого виду допомоги, як допомоги по вагітності та пологах, а іншим особам – не раніше дня, коли настане відпустка по догляду за дитиною.

Чи можуть займатись підприємницькою діяльністю чи працювати особи, які доглядають за дитиною

Так, можуть але у випадку, якщо людина працює у режимі неповного робочого часу, або вдома, або ця людина провадить підприємницьку діяльність.

Необхідно зазначити: якщо заявник скаже про неповний робочий день, то не має значення, як працює особа на 0,1 або 0,99 ставки – допомогу все одно мають виплатить у повному розмірі.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.