Здоров’я мами

Лактаційний криз

Доброго дня. В мене таке запитання. Дитині майже 5 місяців. Вигодовую зцідженим грудним молоком, поскільки груди не хоче брати, звик до бутилочки. Останніми днями молока стало не вистачати, дитина потребує більше його, ніж раніше. Суміші він не хоче їсти. Спробували давати вже декілька видів. Скажіть будь ласка, чим можна догодовувати дитину крім суміші, оскільки від суміші вона категорично відмовляється?

У вашому випадку це може бути так званий лактаційний криз , тобто тимчасове короткочасне зменшення кількості молока, яке виникає без явної видимої причини. Основою лактаційного кризи є порушенння у гормональній системі жінки, що почасти пов’язані з періодичністю гормональної регуляції лактації, у сполученні з підвищенням Вашої рухової активності жінки та досить інтенсивним ростом вашого малюка.

Лактаційні кризи виникають на 3—6 тижні, 3, 4, 7 і 8 місяцях лактації. їх тривалість в середньому становить 3—4 дні, вони носять цілком зворотній характер і не являють собою небезпеки для здоров’я ди­тини.

Якщо дитина отримує недостатньо материнського молока, їй призначають догодовування у вигляді донорського молока або адаптованих молочних сумішей. При цьому, чим молодша дитина, тим бажаніше як догодовування використовувати донорське жіноче молоко. У віці 4-5 місяців від нього можна відмовитися і перейти на догодовування адаптованими сумішами.

Якщо ж все-таки ваш малюк відмовляється від вживання суміші, тоді прийдеться застосувати більш прикорм.

Щодо правил його введення читайте сайті «Зростай, Малюк!» в статті – ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ ВВЕДЕННЯ ПРИКОРМУ

Сотник Іван Минович, медичний координатор ГОСІІ “ПРОСВІТА”

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк