Здоров’я мами

Набряки рук і ніг під час вагітності

Доброго дня, вагітна 32 тижні і дуже почали набрякати руки і ноги. Буває таке кожного дня і навіть після нічного відпочинку. До того постійно судомить ноги. Підкажіть будь-ласка чи це погано? Чи треба для цього лягати до стаціонару?

Доброго дня, шановна пані Ірино!

Набряки, що з`являються на ногах і кистях рук, можуть свідчити про початок гестозу, або, так званого «пізнього токсикозу вагітних», що, у разі непроведення лікування, може привести до тяжких наслідків і для матері, і для плода. 

Порушення функції нирок, печінки та зміни в судинній системі можуть призвести до порушення в життєво-важливих органах. Гестоз може спровокувати передчасне відшарування плаценти, важку гіпоксію і навіть загибель плода.

Вагітність, яка супроводжується вищезазначеними симптомами, повинна постійно бути під наглядом лікарів, тому стаціонарне лікування Вам необхідне.

Більш детально про гестоз можна прочитати у статті “Гестоз – захворювання третини мам“.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.