Вагітність

Гестоз – захворювання третини мам

У жіночій консультації Вас будуть регулярно зважувати. Лікар контролює, аби швидкість набору ваги лишалась у межах норми. Жінка у період вагітності, зазвичай, набирає 10-14 кг. Проте дехто набирає понад 20 кг, і часом це є симптомом патології, яку називають «гестоз».

Що таке гестоз? Коли організм мами не здатен пристосуватися до змін, порушуються функції судинної системи та кровообіг. Плацента виробляє речовини, які здатні робити мікродірочки у судинах, через них з крові у тканини надходять білок та рідини. Як результат утворюються набряки – перша ознака гестозу. Далі він може викликати гіпоксію плоду, передчасні пологи, у важких випадках плід може загинути.

Ви у групі ризику, якщо Ви: старше 35 років; очікуєте первістка чи двійню; маєте хронічне захворювання (цукровий діабет, гіпертонію, ожиріння, пієлонефріт); маєте статеву інфекцію.

Ознаки гестозу. Ранні ознаки: набряки («водянка вагітних») насамперед з’являються на ногах та кистях рук. Вам складно взутися у звичне взуття, пальці ніг та рук більш складно згинаються. Більш серйозніші симптоми — підвищення артеріального тиску, поява білку в сечі. Прееклампсія і еклампсія (пізній токсикоз вагітності) проявляються, якщо не лікувати гестоз. Порушується мікроциркуляція в центральній нервовій системі, що призводить до важких ускладнень, як для матері, так і для плоду. Якщо у Вас при підвищеному артеріальному тиску болить голова, Ви відчуваєте тяжкість в потилиці, перед очима миготить, Вас нудить, допікають болі у верхній частині живота, негайно викликайте лікаря.

Профілактика:

• Регулярне зважування;

• Вимірювання артеріального тиску;

• Визначення добового діурезу (співвідношення випитої і виділеної рідини);

• Регулярна здача аналізу сечі;

• Біохімічний аналіз крові;

• УЗІ, КТГ плода і доплерометрія.

Здоровий спосіб життя в період вагітності – найкраща профілактика гестозу. Ви маєте: повноцінно відпочивати, забути про тривале перебування на ногах та важке фізичне навантаження, мінімізувати стреси, прибавляти у вазі до 300 г на тиждень. Невеликі набряки під час вагітності — норма, яку не треба лікувати. Можна приймати настій сечогінних трав, обмежити споживання солі, включити до раціону багаті на білок продукти – куряче м’ясо, молочні та кисломолочні продукти.

Лікування гестозу проводиться в пологовому будинку. 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.