Для молодих матусь Малюк після 1 року Обране Сім'я

Як вибрати правильне взуття для дитини?

Турботливі батьки прагнуть дати своїй дитині тільки найкраще. І кожного разу, вивчаючи нову колекцію дитячого зимового взуття, недосвідчена їх частина відчуває певну розгубленість.

У випадку із взуттям поняття «кращі» розшифровується  як  якісні, зручні і безпечні моделі, які не деформують стопу і не призводять до порушень опорно-рухового апарату. Звідси – цілком очевидне запитання: «Як вибрати дитяче взуття, яке б відповідало всім перерахованим критеріям?».

Вибираючи взуття для дитини, зверніть увагу на наступні характеристики:

Матеріал. Якісне взуття має бути виготовлене ​​з екологічно чистих матеріалів природного походження. Вони створюють усі умови для вільної циркуляції повітря і випаровування надлишків вологи. Для літа оптимальними є моделі з текстилю, для інших сезонів – з натуральної шкіри.

Розмір. Підібрати відповідний розмір можна трьома способами:

  1. Взяти з собою малюка в магазин і спробувати разом вибрати оптимальний варіант. Метод надійний, але його успіх залежить від темпераменту дитини (якщо вона буде вередувати і плакати, вдало підібрати взуття навряд чи вийде).
  2. Необхідно обвести ніжку дитини на папері, потім виміряти довжину від великого пальця до п’яти, додати 1 см – тепер ви знаєте розмір взуття малюка. При виборі зимового взуття для дітей допускається додавати до цієї довжини ще максимум 1,5 см.

Форма. Носок –  обов’язково закруглений і широкий – він дає пальчикам можливість вільно ворушитися і не перешкоджає нормальному кровообігу.

Задник. Повинен бути жорстким і досить високим, щоб повністю закривати щиколотку. Його основним завданням є надійна фіксація п’яти і захист від вивихів гомілковостопного суглоба.
Зверніть особливу увагу на задник для маленьких розмірів взуття – він має бути високим та щільно огортати ніжку.

Каблук. Обов’язковий елемент будь-якого дитячого взуття: невисокий, він не дає дитині «завалюватися» назад. Завдяки каблуку дитяча хода стає правильною і більш впевненою.

Фіксація. Добротна пара  черевичок або чобітків утримує ногу в потрібному положенні, не тисне та щільно підтримує її при ходьбі. Якщо вибирати між шнурками і липучками – віддайте перевагу першим. Адже вони найкраще фіксують взуття на ніжці.

Підошва. Обов’язково повинна легко згинатися, бути міцною та мати надійне зчеплення з землею. Усіма цими якостями володіють, перш за все, гумові та поліуретанові підошви.

Супінатор. Спеціальний внутрішній валик невеликих розмірів необхідний для профілактики плоскостопості у дітей.

Ортопеди не рекомендують носити взуття, що дісталося дитині «у спадок». Розношені туфлі не будуть щільно фіксувати ногу у правильному положенні, а якщо у попереднього власника була деформація стопи, взуття запам`ятає ці особливості і буде нав`язувати їх новому маленькому хазяїну!

Пам’ятайте! Щоб забезпечити ніжкам вашого малюка не тільки комфорт, але і здоров`я, до вибору взуття слід ставитися дуже відповідально!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк