Для молодих матусь Малюк після 1 року Обране Сім'я

Як вибрати правильне взуття для дитини?

Турботливі батьки прагнуть дати своїй дитині тільки найкраще. І кожного разу, вивчаючи нову колекцію дитячого зимового взуття, недосвідчена їх частина відчуває певну розгубленість.

У випадку із взуттям поняття «кращі» розшифровується  як  якісні, зручні і безпечні моделі, які не деформують стопу і не призводять до порушень опорно-рухового апарату. Звідси – цілком очевидне запитання: «Як вибрати дитяче взуття, яке б відповідало всім перерахованим критеріям?».

Вибираючи взуття для дитини, зверніть увагу на наступні характеристики:

Матеріал. Якісне взуття має бути виготовлене ​​з екологічно чистих матеріалів природного походження. Вони створюють усі умови для вільної циркуляції повітря і випаровування надлишків вологи. Для літа оптимальними є моделі з текстилю, для інших сезонів – з натуральної шкіри.

Розмір. Підібрати відповідний розмір можна трьома способами:

  1. Взяти з собою малюка в магазин і спробувати разом вибрати оптимальний варіант. Метод надійний, але його успіх залежить від темпераменту дитини (якщо вона буде вередувати і плакати, вдало підібрати взуття навряд чи вийде).
  2. Необхідно обвести ніжку дитини на папері, потім виміряти довжину від великого пальця до п’яти, додати 1 см – тепер ви знаєте розмір взуття малюка. При виборі зимового взуття для дітей допускається додавати до цієї довжини ще максимум 1,5 см.

Форма. Носок –  обов’язково закруглений і широкий – він дає пальчикам можливість вільно ворушитися і не перешкоджає нормальному кровообігу.

Задник. Повинен бути жорстким і досить високим, щоб повністю закривати щиколотку. Його основним завданням є надійна фіксація п’яти і захист від вивихів гомілковостопного суглоба.
Зверніть особливу увагу на задник для маленьких розмірів взуття – він має бути високим та щільно огортати ніжку.

Каблук. Обов’язковий елемент будь-якого дитячого взуття: невисокий, він не дає дитині «завалюватися» назад. Завдяки каблуку дитяча хода стає правильною і більш впевненою.

Фіксація. Добротна пара  черевичок або чобітків утримує ногу в потрібному положенні, не тисне та щільно підтримує її при ходьбі. Якщо вибирати між шнурками і липучками – віддайте перевагу першим. Адже вони найкраще фіксують взуття на ніжці.

Підошва. Обов’язково повинна легко згинатися, бути міцною та мати надійне зчеплення з землею. Усіма цими якостями володіють, перш за все, гумові та поліуретанові підошви.

Супінатор. Спеціальний внутрішній валик невеликих розмірів необхідний для профілактики плоскостопості у дітей.

Ортопеди не рекомендують носити взуття, що дісталося дитині «у спадок». Розношені туфлі не будуть щільно фіксувати ногу у правильному положенні, а якщо у попереднього власника була деформація стопи, взуття запам`ятає ці особливості і буде нав`язувати їх новому маленькому хазяїну!

Пам’ятайте! Щоб забезпечити ніжкам вашого малюка не тільки комфорт, але і здоров`я, до вибору взуття слід ставитися дуже відповідально!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.