Обране Статті

Харчування вагітних

Вагітність — це час прискіпливої уваги до правильного харчування. Все, що їсть та п’є вагітна, має прямий вплив на розвиток плоду. Усе, що необхідно у цей період, він може отримати тільки від матусі. Тому організм вагітної жінки потребує збільшення кількості поживних речовин у порівнянні з періодом до вагітності. Їжа має бути ще більш різноманітною та збалансованою.

Важливо максимально обмежити солодощі, газовані та солодкі напої, копченості, консерви, міцний чорний чай та міцну каву.

Фрукти й овочі обов’язкові під час усіх прийомів їжі та перекусів, їх бажано їсти свіжими, термічно не обробленими. Вкрай важливе ретельне миття сирих овочів та фруктів.

Високий рівень прогестерону сповільнює моторику кишківника, тому можуть виникати закрепи. Слід їсти різноманітні цільні злаки, які містять багато харчових волокон.

Вагітним жінкам радять вживати 20-35 грамів клітковини на добу з їжі.

Дуже корисно їсти понад 500 мл молочних продуктів на добу. Сир та йогурт можуть бути правильним вибором для перекусу. Доцільно віддавати перевагу молочним продуктам із низьким вмістом жиру, але не знежиреним.

М’ясо в раціоні має бути обов’язково, але бажано не вживати  неперероблені м’ясні продукти (ковбаси, сосиски, паштети тощо).

Бобові, горіхи — багате джерело поживних речовин, білків, клітковини та амінокислот.

Жирна риба (анчоуси, сьомга, форель, оселедець, скумбрія) є одним із найкращих джерел омега-3 поліненасичених жирних кислот та мають низький вміст ртуті. Омега-3 необхідні для формування нервової системи дитини та допомагають знизити ризики передчасного народження.

Їсти рибу потрібно щонайменше 2 рази на тиждень.

У щоденному раціоні також мають бути 1-2 яйця після достатньої температурної обробки. Пам’ятайте, що вживати сирі яйця — небезпечно!

Розпочати прийом фолієвої кислоти, яка зменшує ризик розвитку дефекту нервової трубки дитини, необхідно ще до вагітності – за 2-3 місяці і приймати до 12 тижня включно. Вона сприяє  нормальному розвитку та росту дитини, профілактиці анемії у жінок. Знаходиться у бобових, цитрусових та в листових овочах.

Також потрібно приділити увагу вітаміну DЦе речовина, яку ми утворюємо в шкірі з холестерину під дією ультрафіолетового світла, або отримуємо із їжею – жирною рибою та яйцями. Вона необхідна для формування кісток і зубів та бере участь у правильному обміні кальцію, в роботі імунної та нервової системи.

Вітамін А необхідний клітинам, що ростуть, важливий для здоров’я шкірі, очей та кісток і позитивно впливає на розвиток мозку плода. Він міститься у риб’ячому жирі, печінці, вершковому маслі, яєчних жовтках, зернових продуктах тощо. У формі ка­ротину міститься в овочах та фруктах жовтого кольору (солодкий перець, морква, абрикоси, курага, персики), а також у зелені.

Вітаміни групи В необхідні для розвитку нервової системи. Містяться у пти­ці, рибі, печінці, молоці, крупах, капусті, яйцях, томатах, горіхах.

Вітамін С сприяє правильному росту, розвитку міцного скелету і зубів у майбут­ньої дитини. Міститься у болгарському перці, шипшині, чорній смородині, обліписі, капу­сті, яблуках.

Вагітним також надважливо споживати достатньо мікроелементів.

Селен (Se) є дуже важливим для профілактики серцево-судинних, онкологічних та інфекційних захворювань. Міститься в черво­них видах м’яса, птиці, рибі, морепродуктах, горіхах, бобових, яйцях, насінні соняшника тощо.

Фосфор (Р). Бере участь у формуванні органів травлення, покращує шлункову секрецію та відтік жовчі і потрібен для засвоєння організмом дитини поживних ре­човин. У великій кількості міститься у море­продуктах, рибі, пісному м’ясі (кролик, курка, телятина). Щоб отримати фосфор з каш, їх попередньо замочують у воді, щоб зерна розбух­ли. І тільки після цього ставлять варити.

Залізо (Fe) необхідне організму матері для профілактики анемії. Міститься в субпродуктах (печінка, нирки, мізки), пісній яловичині, м’ясі птиці, а також в сезонних фруктах, овочах і зелені.

Кальцій (Ca) є найважливішим елементом для формування кісткових тканин. Міститься в кисло-молочних продуктах, твердому сирі, рибі, а також в горіхах та сухофруктах.

Йод (I) є складовою частиною тіроксину — гормону щитовидної залози. Основними джерелами йоду є морепродукти, морські водорості, яйця, молочні продукти.

Любі матусі, пам’ятайте, що правильне та збалансоване харчування – запорука міцного здоров’я дитини та благополучного протікання вагітності.
Здоров’я вам та вашим малючкам!

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.