Коли вагітність залишається позаду, у жінки з’являються нові завдання, одним з яких (не першорядної важливості, але все ж) є – якнайшвидше повернутися до початкового розміру одягу і скинути зайві кілограми. Але з появою малюка в сім’ї завдання схуднути, особливо протягом першого року, іноді стає нездійсненним.
Повнота і невпевненість в собі тісно взаємопов’язані. Ми всі потребуємо позитивної оцінки соціуму, природно, підсвідомо починаємо підлаштовуватися під критерії, що нав’язуються суспільством, один з яких пов’язаний з ідеальними формами тіла. Тому й не дивно, що з набором зайвих кілограмів – у жінки зростає невпевненість у собі, знижується самооцінка.
Зайву вага ви набирали протягом дев’яти місяців, відповідно і позбавлятися від зайвих кілограмів ви будете теж протягом дев’яти місяців.
Незважаючи на те, що материнство пов’язане з неминучими змінами на фізичному, психологічному та гормональному рівні (зміна гормонального фону, зниження рухової активності харчування за двох), молодій мамі дуже хочеться повернути собі колишні форми навіть швидше, ніж накопичувалися зайві кілограми під час вагітності.
Важливо пам’ятати, що зайва вага ви набирали протягом дев’яти місяців, відповідно і позбавлятися від зайвих кілограмів ви будете теж протягом дев’яти місяців. Наприклад, в перший, другий і третій місяці після пологів, проблемна зона у жінки – живіт і стегна. Пологи – величезний стрес для організму, і потрібен час, щоб відновити м’язи черевної порожнини, нормалізувати гормональний фон, посилити циркуляцію крові. Неповноцінний сон, занепад сил, недосипання, брак заліза в організмі не сприяють процесу схуднення, а от грудне годування, навпаки, допомагає жінці втрачати до 40 грам жиру на день, зайві кілограми йдуть на утворення молока .
Дайте своєму тілу час на реабілітацію.
Причина друга – правильне харчування
Часто причиною повноти є поглинання їжі з далеко нехарчовими цілями: необхідно заспокоїтися – треба поїсти. Коли виникає дефіцит позитивних емоцій: стрес , сварка з коханою людиною або просто хочеться свята, або хочеться, щоб пожаліли – людина звертається до найбільш доступного способу: поглинання їжі з далеко нехарчовими цілями. В результаті отримуємо залежність поведінки від прийому їжі, своєрідний спосіб захисту від неприємностей і стресів.
Жінки, які годують грудьми, помилково вважають, що кількість молока залежить від поїдання калорійної їжі. Насправді, кількість грудного молока – це результат не надмірного, а збалансованого харчування, а також хороший психоемоційний стан і здоровий сон. Їжа для дитини – перша метафора любові та перша інформація. Коли дитина отримує материнське молоко, вона не тільки задовольняє голод і спрагу, але також і потребу в безпеці, теплі, захисті та любові. Материнське молоко, тобто грудне вигодовування, – це початок формування базової довіри до оточуючого світу.
Спостерігайте за своєю дитиною, навчіться прислухатися до її потреб і бажань, не годуйте насильно, підлаштовуйтесь під її режим.
Забудьте про перекуси, коли малюк засинає, краще всього їсти відразу після годування малюка, але перед прийомом їжі поставте собі питання: я їм, тому, що голодна, чи тому, що це єдиний час, коли я можу спокійно поїсти?
Якомога більше гуляйте з малюком на вулиці, носіть малюка на руках (слінги,кенгуру), насолоджуйтеся самим станом материнства. В підсумку Ви навіть не помітите, як швидко відновились м’язи живота, як посилилась циркуляція крові, як ваша фігура сама набуває стрункості. А коли дитині виповниться шість місяців і прийде час введення прикорму, можна буде подумати і за тренажерну залу, і за дієтолога. Головне – гарний настрій, мотивація і рух. Повірте самі, що можете стати такою, як Ви хочете, і все вийде!
Коли жінка незадоволена своїм відображенням у дзеркалі, вона приймає рішення: «Потрібно схуднути» (від російського слова ХУДО), але в той же час її організм впевнений, що вона перебуває в самій оптимальній формі, яка взаємопов’язана з реальними подіями життя. Тому краще говорити собі так: я хочу позбутися зайвих кілограмів, що заважають мені відчувати себе впевненою і чарівною.
Любов до себе і повага до власного організму, догляд, тренування тіла, раціональне харчування та найцінніше, те, що ви самі думаєте про нього – головний секрет стрункості і впевненості в собі.
Хочете «домовитися» з тілом щодо стрункості і краси, полюбіть Ваше тіло. Успіху вам і любові до себе!
Додати коментар