Візьми правильне за звичку
Правильне харчування – одна з умов здорового життя. Адже більшість хвороб пов’язані з тим, що ми їмо. Найпростіший спосіб триматися у формі без зайвих зусиль – однозначно здорове харчування.
Дотримуючись простих правил здорового харчування, легко почуватися значно краще. Це дуже вдала альтернатива жорстким дієтам і виснажливим годинам у тренажерному залі, особливо, коли багато часу приділяється малюку.
Багато хто починає харчуватися правильно, але знову повертається до некорисного. Це тому, що перехід має бути поступовим, адже різка зміна харчування не всім під силу.
Отже, основні кроки здорового харчування для матусі:
Якщо ви прагнете дотримуватися здорового способу життя та здорового харчування, то і ваша дитина буде прагнути перейняти ваші звички, так само звикати до ваших звичок харчування. Подавайте хороший приклад, використовуючи різноманітність у харчуванні. Навчайте дитину практиці здорового харчування з ранніх років. Це допоможе їй правильно рости і розвиватись.
Не варто виключати повністю цукерки та тістечка. Жири, сіль і цукор мають бути присутні в їжі, а не відсутні повністю. Просто навчіть дитину вживати їх невеликими кількостями.
Приготуйте самі або купіть деяку кількість продуктів здорового харчування і постійно тримайте їх напоготові, так, щоб їх можна було з’їсти в будь-який час в якості закуски. Дозволяйте тільки дуже невелику кількість печива.
Прийом їжі за домашнім столом сприяє повільному вживанню їжі. Тому ваша дитина повинна приймати їжу повільно. Заохочуйте нормальне харчування і намагайтеся уникати фастфудів – вони провокують ожиріння.
Спільні сніданки та обіди і повноцінна їжа в сім’ї допомагає дітям правильно харчуватися. Під час спільного обіду, зазвичай, відбуваються приємні легкі розмови про щоденні турботи тощо.
Купівля продуктів і приготування їжі можуть стати розвагою для дітей. Можна це використовувати, оскільки в цей час, граючи, діти вчаться вашим уподобанням в їжі, а ви насолоджуєтеся часом, проведеним з дітьми.
Не варто під час їжі дивитися телевізор. Це ускладнює спілкування, якщо ви не одні, і в будь-якому випадку часто призводить до переїдання .
Якщо Ви покладіть дітей спати голодними, це може призвести до появи у них сильного відчуття голоду. Вони спробують щось з’їсти по першій можливості. Тому ніколи, ні в якому разі, не використовуйте голод в якості покарання.
Якщо ваша дитина обідає в школі, то постарайтеся більше дізнатися про шкільне меню. Під час приготування домашніх обідів включайте в них якомога більше різноманітних продуктів. Якщо доводитися обідати не вдома – вибирайте кафе або ресторани здорового харчування.