Грудне вигодовування

Довготривале грудне вигодовування пов’язане з більш високим рівнем IQ та прибутками в дорослому віці

У Бразилії спостерігали за майже 6000 дітей, народжених в 1982 році, фіксуючи тривалість грудного вигодовування. У віці близько 30 років у 3493 з них був заміряний показник рівня IQ (за допомогою шкали Векслера для дорослих). Дослідники розділили цих, вже дорослих, дітей на групи в залежності від часу вигодовування і для розрахунків ввели соціально і біологічно важливі змінні, що могли б вплинути на рівень IQ.

Приміром, враховувалися дохід сім’ї при народженні дитини, освіта батьків, куріння матері тощо.

Одна з головних особливостей бразильського дослідження – відсутність перекосу у вибірці випробовуваних: в попередніх роботах щодо корисності грудного вигодовування  матерями, діти яких довготривало перебували на грудному вигодовуванні,  зазвичай виявлялися жінки з високим рівнем освіти і високим доходом. У бразильській вибірці грудне вигодовування було рівномірно розподілено по групах з різним соціоекономічним статусом.

У дітей, які перебували на природному вигодовуванні, у дорослому віці виявлявся більш високим рівень інтелекту, подовжувався процес отримання освіти, збільшувалася зарплата. Причому з’ясувалося, що чим більше малюка годували таким способом (аж до 12 місяців), тим більше він опинявся у виграші.

Наприклад, річне вигодовування призводило до збільшення IQ на 4 пункти, збільшення тривалості освіти майже на рік, а зарплата у віці 30 років була приблизно на третину вище середньостатистичної.

Дослідник  пов’язують такі результати з наявністю в материнському молоці довголанцюгових насичених жирних кислот, необхідних для розвитку мозку.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.