Грудне вигодовування

Вигодовування грудної дитини

Грудне вигодовування

Годування грудьми – одна з найбільших винагород у догляді за дитиною. Ви зможете забезпечити її найліпшим харчуванням, яке дає природа, тож не лякайтеся, якщо зіткнетеся з деякими проблемами на початку. Ви і дитина повинні опанувати це вміння разом. Якщо дитина спочатку не вміє споживати, або смокче недовго, то будьте терплячі до неї. Дитині не треба багато їжі відразу після народження, а Ваші пипки повинні зміцніти і звикнути до смоктання. Подолавши перший тиждень (або більше), ви можете бути впевнені в успішності грудного вигодування.

Грудне молоко – ідеальна їжа для новонародженого – натуральна , стерильна, нета. Ця їжа:

– легко засвоюється і повноцінно використовується організмом дитини.

– захищає немовля від різноманітних інфекцій, сприяє нормуванню власної системи імунітету.

– забезпечує ріст і розвиток малюка, завдяки наявності в жіночому молоці комплексу біологічно активних речовин (гормони, ферменти, ростові, імунні фактори та інше).

– Забезпечує вам емоційний контакт із малюком, основу правильної психологічної поведінки дитини в сім’ї та колективі, її соціалізацію. Сприяє інтелектуальному та пізнавальному розвитку.

– допомагає запобігати непланованій вагітності після пологів.

– захищає ваше здоров’я – сприяє нормативному перебігу післяпологового періоду, здійснює профілактику виникнення мастопатії, пухлин молочної залози, матки та яєчників.

– Значно дешевше, ніж штучні суміші.

Вироблення та виділення молока.

Молочна залоза складається із залозистої, опірної та жирової тканин. Розмір грудей не впливає на процес і якість грудного вигодовування. Жінки як маленькими, так і з великими грудьми можуть чудового годувати своє маля молоком. У залозах виробляється молоко, яке через протоки рухається до соска. Не доходячи до соска, протоки розширюються і утворюють молочні синуси, в яких тимчасово збирається молоко. Молочні синуси розташовані під так званою ареолою – темними кружечками навколо соска. Придивіться добре – на поверхні ареоли помітні маленькі пухирці, які виробляють рідину, що пом’якшує та дезінфікує шкіру, соска та ареоли. В ділянці соска, а особливо ареоли. В ділянці соска, а особливо ареоли, є багато дуже чутливих нервових закінчень, подразнення яких під час смоктання “запускають” і підтримують лактаційні рефлекси – молоко утворення, тобто пролактиновий, і виведення молока, або акситоциновий. Таким чином лактація (виділення молока молочною залозою) складається з двох фаз: продукції та виведення молока.

У перші дні після пологів груди виробляють молозиво, спеціальне молоко, багате на білки, що забезпечую дитину цінними антитілами проти інфекцій. Молоко починає виділятись десь на четвертий день. Дитина стимулюватиме виробництво достатньої кількості їжі для неї.

Щоб молоко прибувало, дитину треба годувати з два-або тригодинним інтервалом. Утворення грудного молока ґрунтується на принципі постачання і попиту: чим частіше дитина їсть і більше молока випиває, тим більше його виробляється. Додаткове штучне підгодовування підриватиме цю систему: якщо дитина задовольнить свій голод їжею х пляшечки, вона не буде добре смоктати, ваші груди не отримають потрібної стимуляції.

Грудне молоко не завжди однакове за складом: на початку годування воно водянисте і добре тамує спрагу і тільки під кінець дитина отримує ситну висококалорійну їжу. Тому важливо, щоб вона смоктала принаймні 10-15 хв з однієї груді під час кожного годування, інакше знову швидко зголодніє.

Підготовка до вигодування груддю

По-перше, треба бути глибоко впевненим в необхідності природного вигодування для майбутньої дитини, мати бажання обов’язково годувати її грудьми, а також отримати підтримку з боку рідних, чоловіка та медичного персоналу. Звичайно починати готуватися до цього потрібно із своєчасного нагляду в жіночій консультації і ретельного обстеження під час вагітності. Зверніть увагу на регулярний контроль за масою тіла, активізація гімнастичних вправ для грудних м’язів носінні бюстгальтера з простої щільної тканини, достатнього за об’єктом для того, щоб не здавлювати молочну залозу.

При огляді молочних залоз може бути встановлена плоска або тескувата форма сосків. Не хвилюйтесь, це не перешкодою для повноцінного грудного вигодовування. Справа в тому, що дитина під час смоктання захоплює і частину груді навколо соска, не тільки сам сосок, потрібно лише правильно її прикласти до грудей.

Вже під час вагітності майбутній мамі потрібно отримати інформацію, як відбувається вироблення і виділення молока, навчитися правильному прикладанню дитини до грудей, методом зціджування грудного молока.

Дуже суттєвою умовою успішності грудного є ваш позитивний емоційний стан, велике бажання годувати грудьми. І навпаки, якщо ви хвилюєтесь, збентежені, невпевнені в собі, не розумієте, чому важливе природне вигодування, або відчуваєте біль, то навіть при достатньому вироблені молока грудною залозою воно може не виділитися. Це відбувається в зв’язку з тим, що при вищезгаданих умовах гальмується рефлекс виведення молока (акситоциловий). У свою чергу, відсутність запиту на молоко гальмує його продукування, і кількість молока в жінки зменшиться. Тому спробуйте не звертати увагу на негаразди, сконцентруйтеся на тому, що тільки ви можете дати потрібне годування дитині, думайте про щось приємне, переконайте себе в можливості все здолати. А для кращого спрацювання аситицилового рефлексу треба заспокоїтися, прийняти теплий душ, випити теплого напою (молоко, сік, неміцний чай), зробити масаж шиї, спини.

Від чого залежить тривала і стійка лактація, успіх грудного вигодування в цілому.

Практично кожна жінка спроможна годувати свою дитину грудьми тривалий час. Та для цього треба виконувати певні умови.

Головними з них є:

– раннє, тобто в перші 30-60 хвилин після пологів прикладання новонародженого до грудей матері.

– часте, активне смоктання, яке визначається не якимось розкладом, а тільки індивідуальною вимогою дитини та ступнем її ситності.

– правильна техніка годування, яка забезпечує ефективне смоктання (добре випорожнення молочної залози, отримання молока дитиною).

– позитивний емоційний стан жінки, яка годує грудьми.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.