Грудне вигодовування

Материнське молоко – стимулятор розвитку головного мозку малюка

Грудне вигодовування позитивно впливає на розвиток головного мозку дітей. Завдяки використанню спеціально адаптованого методу магнітно-резонансної томографії, групі американських і британських дослідників вперше вдалося наочно продемонструвати відмінності у розвитку різних структур головного мозку у дітей, що знаходяться виключно на материнському молоці, на змішаному або ж на штучному вигодовуванні.

Результати попередніх досліджень свідчать про те, що грудне вигодовування сприяє більш ефективному розумовому розвитку в підлітковому і дорослому віці. Автори роботи мали своєю метою визначити, наскільки рано наступають зміни в головному мозку, що ведуть до настільки позитивних наслідків.

Вони відібрали для свого дослідження 133 здорових дитини віком від 10 місяців до чотирьох років. Всі діти були нормально доношені і походили з сімей з схожим соціальним та економічним положенням. Всі діти були розділені на три групи – на тих, хто перебував виключно на грудному вигодовуванні хоча б протягом трьох місяців, тих, хто отримував материнське молоко і молочну суміш і тих, кого годували тільки молочною сумішшю.

Головний мозок дітей з кожної групи під час сну за допомогою адаптованої МРТ вивчався на предмет мікроструктури білої речовини – тканини, утвореної пучками нервових волокон, покритих мієліновою оболонкою, завдяки якій здійснюється комунікація різних областей мозку між собою. Особливо зверталася увага на рівень мієлінізації нейронів, від чого залежить швидкість проведення нервових імпульсів. Отримані показники порівнювалися в кожній з груп по віках, щоб відстежити динаміку зростання білої речовини.

Було встановлено, що у дітей з «грудний» групи спостерігається найбільш швидке зростання рівня мієлінізації нейронів в порівнянні з дітьми з інших груп, причому найбільш помітною ця різниця стає у віці двох років. Різниця між «немовлятами» і «штучниками» за цим показником досягає 20-30 відсотків, а діти з «змішаної» групи виявилися посередині. При цьому найбільш значне зростання відзначається в регіонах мозку, пов’язаних з мовою, емоційною та когнітивною функцією.

Крім того, в ході дослідження було виявлено позитивний ефект в розвитку головного мозку, пов’язаний з тривалістю грудного вигодовування. Порівняння рівня розвитку білої речовини у тих, кого годували грудьми менше і більше року, показало, що у останніх цей показник значно вищий, особливо в регіонах мозку, асоційованих з моторною функцією.

«Хоча механізми, що лежать в основі цих структурних відмінностей, поки не ясні, результати дослідження ще раз вказують на переваги грудного вигодовування для раннього розвитку дитини», – зазначають автори роботи.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.