Грудне вигодовування

Грудне вигодовування після року: “за” та «проти»

Наразі все більше матерів намагаються продовжувати грудне вигодування дітей після року.

Розглянемо досить протилежні погляди на його користь в такому віці чи, навпаки, що годування після року не має ніякої користі та переваги..

Грудне вигодовування – це основне підґрунтя здоров’я та правильного розвитку новонародженого, що його закладає мати-годувальниця. Згідно рекомендацій ВООЗ оптимальним періодом годування вважається навіть не 12 місяців, а 24, тобто 2 роки. А виключно в раціоні дитини грудне молоко повинне бути до 6 місяців.

Період після  півроку – це перехідний період в харчуванні дитини, скорочення  грудного годування та введення першого прикорму, тобто адаптація дитини до дорослої їжі. Але цей період повинен бути досить тривалим, тому що саме до 2-х років, у разі правильної організації харчування, дитячого раціону, організм малюка стає готовим  до того, щоб харчуватися дорослою їжею.

Подовжуючи термін грудного вигодовування після року мати тим самим  подовжуєте надавати йому захист від вірусних та інфекційних захворювань за рахунок власного імунітету (захисних антитіл). Це підтверджується або повною відсутністю захворюваності у таких дітей або ж проявами інфекційних захворювань в більш легких формах.

Саме грудне молоко допомагає формування мікрофлори і необхідних бактерій у кишковику та шлунку малюка, сприяє повноцінному дозріванню шлунково-кишкового тракту дитини, його здатності перетравлювати «дорослу» їжу, значно знижує ризик виникнення кишкових інфекцій у малюка, який саме в цей віковий період пізнає навколишній світ шляхом «спробувати на смак все, що доступне його рукам».

Під час процесу грудного вигодовування  у малюка напружуються лицеві м’язи, а завдяки таким сталим тренування у нього  правильно формується нижня щелепа, що також позитивно впливає на формування прикусу.

буде, високий інтелект завдяки годівлі грудьми після року.

Вчені доказали,  що у малюка, який довше малюк знаходиться на грудному вигодовуванні,  показники його інтелекту (хороша пам’ять, здатність до навчання)  зазвичай в майбутньому вищі, ніж у дітей, які перебували на грудному вигодовування протягом короткого терміну.

Приємного та довгого Вам грудного вигодовування!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк