Грудне вигодовування

Збільшення ваги дитини безпосередньо пов’язане з його IQ

Якщо в перший місяць життя дитина активно набирає вагу, це означиє, що у початковій школі у нього буде високий IQ. Такий висновок зробили австралійські та канадські вчені, які проаналізували 14000 здорових дітей з Республіки Білорусь.

Виявилося, що діти, у яких за перші чотири тижні життя вага тіла збільшувався на 40% від початкового, показники IQ були на 1,5 пунктів вище до шести років у порівнянні з дітьми, які додали в вазі тільки 15%, пише ABC News.

Доктор Ліза Смітерс з Університету Аделаїди підкреслює: саме ранній розвиток грає ключову роль в житті людини. Важливо те, що данє дослідження  брало до уваги показники тільки здорових дітей. Смізерс не рекомендує насильно годувати дітей. Якщо ж дитина в перший місяць аномально швидко набирає вагу, потрібно звернутися до лікаря. Це може загрожувати хворобами, включаючи гіпертонію. Хоча для IQ, можливо, це позитивний знак.

Доктор Беверлі Малхаузлер констатує: ще потрібно встановити, як багато потрібно дитині набирати. Досі у лікарів немає повної інформації про “плюси” і “мінуси” швидкого збільшення ваги. Також не можна виключати ризики метаболічних розладів.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк