Грудне вигодовування

Найбільш зручні положення для годування дитини грудьми

Ваш малюк поки ще зовсім маленький і може перебувати біля грудей дуже довго, навіть близько години.

Тому ви частенько замислюєтеся над тим, яке ж положення для годування краще вибрати, щоб і вам, і малюку було максимально зручно.

Щодо самого процесу грудного вигодовування, то він повинен бути приємним як для мами, так і для малюка. Саме тому важливо вибрати оптимальне положення тіла матері і малюка, в якому всім буде добре. Крім того, важливо пам’ятати, що іноді те чи інше положення тіла під час годування може допомогти у разі проявів застою молока, тому що постійна зміна положень для годування може слугувати хорошою профілактикою лактостазу.

Положення для годування «Лежачи».

Положення лежачи «Обличчям до обличчя»

Це одне з найпоширеніших і зручних положень. Малюк лежить обличчям до мами, він може смоктати молоко з нижніх і верхніх грудей. Мама і малюк можуть розслабитися, а коли малюк наїсться і засне, мама зможе спокійно встати, не розбудивши дитини.

Також для зручності годування в такому положенні можна взяти подушку і покласти на неї дитину, особливо потрібна це подушка, якщо ви вирішили погодувати дитину з верхніх грудей. Крім того, для більшої зручності мама може підкласти свою руку під голову дитині, так малюку буде затишніше, а мама зможе контролювати правильність прикладання крихітки і тримати дитину в положенні «на боці».

Положення лежачи «Валетом»

Таке положення відмінно підійде для тих мам, у яких виник лактостаз у верхніх дільницях молочної залози. Щоб годувати в такому положенні, ляжте на ліжко, як і під час годування обличчям до обличчя, але малюка покладіть «валетом» по відношенню до себе.

У такому положенні підборіддя дитини буде спрямоване саме до верхніх дільниць, а значить, молоко з цих дільниць малюку висмоктати буде легше.

Для фіксації положення можна покласти під спину дитини валик або невелику подушечку.

Положення лежачи «Дитина зверху

Щоб годувати дитину в цьому положенні, потрібно лягти на спину, ноги зігнути в колінах, покластидитину животом на свій живіт. Таке положення для годування відмінно підійде для тих мами, у яких молоко практично ллється. У положенні «Лежачи на боці» малюки часто захлинаються, не встигаючи ковтати велику кількість молока, внаслідок чого починають кашляти і плакати. Якщо мама ляже на подушку спиною, а дитину прикладе до грудей зверху, молоко буде литися повільніше, вже внаслідок смоктання, і малюкові буде зручніше їсти.

Найбільш поширені положення для годування «Сидячи».

Положення для годування «Колиска»

Це найпоширеніше, хрестоматійне, положення для годування. У цьому положенні мама сидить на ліжку по-турецьки, спираючись на спинку ліжка, або ж сидить у кріслі і тримає малюка на руках, притискаючи його животик до свого живота. Ротик дитини повинен знаходитися напроти соска, щоб руки мами не втомлювалися, рекомендується підкласти під дитину подушку.

Положення для годування «Перехресна колиска»

Цей варіант положення «колиска» дає можливість контролювати правильне прикладання. Малюк лежить у мами на руці, вона долонею другої руки притримує голову малюка і може її направляти в сторону грудей, а також вкладати груди до рота дитини.

Положення для годування «З-під руки»

Для годування в такому положенні може знадобитися декілька подушок: для малюка і мами. Мамі подушку потрібно підкласти під спину, крихті теж. Дитину кладуть на руку, притримуючи долонею за голову і спрямовуючи його ротик до грудей.

Це положення прекрасно підходить для навчання правильного прикладання. Також його потрібно використовувати хоча би раз на день для профілактики застою молока в нижніх і бічних дільницях грудей.

Положення для годування «Нависання»

Покладіть дитину набік, присядьте поруч і трохи нависніть над дитиною. Таке положення підійде тим мамам, у яких молоко «видобувається» насилу, тому що воно допомагає молоку швидше стікати вниз молочними протоками, внаслідок чого дитині буде зручніше їсти.

Інші положення для годування.

Коли малюк підросте, буде вже сам сидіти і ходити, а ви будете продовжувати грудне вигодовування ви зможете практикувати найрізноманітніші положення, в яких вам обом буде зручно.

Грудне вигодовування – дуже індивідуальний процес. Тому кожна мама методом спроб і помилок, випробовуючи різні положення для годування, сама зрозуміє яке положення її тіла та малюка є найбільш зручним для грудного вигодовування.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.