Малюк від 0 до 1 року

Чи справді для малюків перепелячі яйця корисніші, ніж курячі?

Чи справді для малюків перепелячі яйця корисніші, ніж курячі?

 

Щодо переваги перепелячих яєць говорять так багато, що перспективи яєць курячих малюються в дуже похмурих кольорах.

Чи дійсно перепелячі яйця мають гіпоалергенні властивості. Ні, насправді, провокувати алергію може будь-який чужорідний білок. Білок перепелиного яйця теж не є винятком. Лікарі рекомендують алергікам відмовлятися від курячих яєць на користь перепелиних зовсім не внаслідок якихось переваг чи властивостей останніх, а зовсім з інших причин. Просто людина може мати алергію на курячий білок і не мати алергії на білок перепелячого яйця, і навпаки. Алергія на курячий білок зустрічається частіше з самої простої причини – доступності даного продукту, тобто більш розширеного споживання курячих яєць, ніж перепелячих.

Безперечно, сирі перепелячі яйця мають перевагу над курячими за кількістю мінералів і вітамінів. В них більше магнію, заліза, фосфору і калію,  а також вітамінів В1, В2, В12, А, РР. Але, дітям вживати в їжу сирі яйця дуже не бажано, а під час теплової обробки, на жаль,вітаміни руйнуються частково або повністю.

У раціоні дитини можуть бути присутніми і курячі, і перепелячі яйця. Яким з них віддати перевагу, за великим рахунком, неважливо. Головне-дотримуватися правил введення яєць до раціону дитини. Починаючи з 6-7 місяців та до річного віку можна давати тільки жовток. Він набагато рідше викликає алергічні реакції. Вводити яйця до меню малюка слід обережно. У перші дні досить давати малюку дуже малу кількість жовтка, розтертого з декількома краплями грудного молока, і тільки поступово переходити до ¼ жовтка 2-3 рази на тиждень. За 2 тижні дозу кількість жовтка поступово збільшують до цілого жовтка перепелиного яйця або до 1/2 курячого 2 рази на тиждень. Така кількість жовтка є актуальною для дітей до року. Діти віком від 1 року до 3 років повинні з’їдати або одне перепелине яйце щодня, або 2-4 курячих яйця на тиждень.

Якщо за півмісяця у дитини не виникло алергії на один вид яйця, можна пропонувати інший.

А от асорті з курячих і перепелиних жовтків може серйозно нашкодити організму крихітки. Тому починати прикорм розумно тільки з одного виду яйця.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.