Малюк від 0 до 1 року

Догляд за пупком немовляти

Догляд за пупком немовляти – сама трепетна і наперша турбота для молодих батьків.

Протягом всієї вагітності мати з малюком були зв’язана тоненьким живим канатиком – пуповину, через яку малюк харчувався та отримував кисень.

З народженням такий зв’язок вам вже не потрібен, тому, після народження, в пологовому будинку на неї накладають затиск і акуратно перерізають. Через кілька днів після народження пуповина відпадає, і на її місці залишається невелика ранка . Якщо за цією ранкою правильно доглядати, то проблем малюкові і батькам така ранка не завдасть, а дещо пізніше, після поіного заживання, вона перетвориться в акуратний пупок. Сукровичні виділення в області пупка можуть бути, допоки він повністю не заживе. І це абсолютно не привід для занепокоєння.

Але бувають ситуації, коли необхідна термінова допомога педіатра:.

– Шкіра навколо пупка почервоніла і набрякла;

– З пупкового канатика витікає гній або з’явилися виділення з неприємним запахом.

Лікар огляне малюка та порекомендує вам правильне лікування.

Догляд за пупком.  

Пуповинний залишок достатньо обробляти один раз на день. Для цього змочують ватку перекисом водню і протирають нею область пупка і пуповинного залишку . Потім беруть іншу ватку, теж змочують її в розчині антисептика і ще раз обробляють.

Пупкову ранку потрібно обробляти 2 рази на день за таким же принципом, як і пуповинний залишок Тільки після обробки перекисом водню потрібно видалити з ранки всі зайві засохлі частинки пуповини. Не бійтеся, якщо в ній з’явиться піна – це лише означає, що в ранці є залишки крові. Далі протріть оброблене місце сухою ваткою . Потім змочіть ватяну паличку в антисептику (можна взяти зеленку ) і обробіть ранку, але шкіру навколо пупка не тріть, щоб вчасно помітити будь-які зміни на ній.

Щоб крихітці було комфортно , догляд за пупком немовляти повинен включати в себе ще кілька важливих пунктів.

1 . Шкіра малюка повинна дихати. Це не тільки прискорить загоєння пупка, але і запобіжить появі попрілостей. До того ж, голяком дитина буде почувати себе набагато краще, ніж у будь-якому одязі, яким би зручним він не був.

2 . Одяг повинен бути тільки з натуральних тканин. Він не буде подразнювати шкіру малюка, і вона буде добре провітрюватися. Адже синтетичні тканини створюють тілу парниковий ефект, що шкодить чутливій шкірі і загоєнню пупка.

3 . Після всіх процедур з обробки ранки, капніть перекис в пупок і акуратно промокніть бинтом. Можете також скористатися зеленкою, що відмінно продезинфікує і підсушить пупкову ранку .

4 . Не слід купати малюка до відділення пупкового канатика. Поки ранка не затяглась, потрібно ретельно стежити за тим, щоб у неї не потрапила волога з пелюшок або підгузників, що може викликати подразнення. Якщо пупок намок, якомога швидше обробіть цю зону перекисом водню.

У разі правильного та нескладного догляду пуповинний залишок обов’язково відпаде, а ранка точно заживе.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.