Малюк від 0 до 1 року

Догляд за пупком немовляти

Догляд за пупком немовляти – сама трепетна і наперша турбота для молодих батьків.

Протягом всієї вагітності мати з малюком були зв’язана тоненьким живим канатиком – пуповину, через яку малюк харчувався та отримував кисень.

З народженням такий зв’язок вам вже не потрібен, тому, після народження, в пологовому будинку на неї накладають затиск і акуратно перерізають. Через кілька днів після народження пуповина відпадає, і на її місці залишається невелика ранка . Якщо за цією ранкою правильно доглядати, то проблем малюкові і батькам така ранка не завдасть, а дещо пізніше, після поіного заживання, вона перетвориться в акуратний пупок. Сукровичні виділення в області пупка можуть бути, допоки він повністю не заживе. І це абсолютно не привід для занепокоєння.

Але бувають ситуації, коли необхідна термінова допомога педіатра:.

– Шкіра навколо пупка почервоніла і набрякла;

– З пупкового канатика витікає гній або з’явилися виділення з неприємним запахом.

Лікар огляне малюка та порекомендує вам правильне лікування.

Догляд за пупком.  

Пуповинний залишок достатньо обробляти один раз на день. Для цього змочують ватку перекисом водню і протирають нею область пупка і пуповинного залишку . Потім беруть іншу ватку, теж змочують її в розчині антисептика і ще раз обробляють.

Пупкову ранку потрібно обробляти 2 рази на день за таким же принципом, як і пуповинний залишок Тільки після обробки перекисом водню потрібно видалити з ранки всі зайві засохлі частинки пуповини. Не бійтеся, якщо в ній з’явиться піна – це лише означає, що в ранці є залишки крові. Далі протріть оброблене місце сухою ваткою . Потім змочіть ватяну паличку в антисептику (можна взяти зеленку ) і обробіть ранку, але шкіру навколо пупка не тріть, щоб вчасно помітити будь-які зміни на ній.

Щоб крихітці було комфортно , догляд за пупком немовляти повинен включати в себе ще кілька важливих пунктів.

1 . Шкіра малюка повинна дихати. Це не тільки прискорить загоєння пупка, але і запобіжить появі попрілостей. До того ж, голяком дитина буде почувати себе набагато краще, ніж у будь-якому одязі, яким би зручним він не був.

2 . Одяг повинен бути тільки з натуральних тканин. Він не буде подразнювати шкіру малюка, і вона буде добре провітрюватися. Адже синтетичні тканини створюють тілу парниковий ефект, що шкодить чутливій шкірі і загоєнню пупка.

3 . Після всіх процедур з обробки ранки, капніть перекис в пупок і акуратно промокніть бинтом. Можете також скористатися зеленкою, що відмінно продезинфікує і підсушить пупкову ранку .

4 . Не слід купати малюка до відділення пупкового канатика. Поки ранка не затяглась, потрібно ретельно стежити за тим, щоб у неї не потрапила волога з пелюшок або підгузників, що може викликати подразнення. Якщо пупок намок, якомога швидше обробіть цю зону перекисом водню.

У разі правильного та нескладного догляду пуповинний залишок обов’язково відпаде, а ранка точно заживе.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк