Якщо на відстані двох метрів перед дитиною водити яскравою іграшкою, вона буде стежити за нею поглядом та протягом декількох секунд продовжуватиме дивитися услід зниклій іграшці, коли та зникає з її поля зору,
Дитина вже звертає увагу на яскраві предмети і уважно дивиться на них.
Лежачи на животі, немовля повертає голову в бік звуку брязкальця. У положенні на животі дитина повинна утримувати голову протягом 90 секунд.
Коли ви розмовляєте з малюком, він на вас уважно дивиться, посміхається, появляється гуління, «комплекс пожвавлення».
Якщо мами, схилившись над дитиною, змінить міміку свого обличчя, то малюк буде імітувати її міміку. Якщо ж над ним нахиляється чужа людина, малюк на мить завмирає і уважно її розглядає. Якщо незнайома людина демонструє доброзичливу реакцію малюк може посміхнутись несміливою посмішкою.
Якщо підвісити в межах досяжності іграшку, то випадково натрапивши на неї, малюк замре на деякий час, «міркуючи», що ж сталося.
Якщо дитину покласти на живіт, вона може спиратися на передпліччя, а напівзігнутими ногами робити спроби відштовхнутись від твердої опори. Перебуваючи в хорошому настрої, малюк починає грати пальцями своїх рук, вивчає їх.
На третьому місяці малюкові належить навчитися двом «значним речам». Перше – дізнатися, що у нього є руки і ними можна проводити різні руху. Друге – навчитися розрізняти маму («своїх») і «чужих» людей.