Малюк від 0 до 1 року

Дитині чотири місяці


У чотири місяці дитина вже вміє лежати на животі, піднімати голову і плечі, опираючись на долоні. Малюк уважно з цікавістю роздивляється все навколо, прислухається, обмацує те, що підвернулася під руку.

Чотиримісячний малюк міцно утримує брязкальце в руці, обмацує, розглядає іграшки, що висять над ліжечком або шезлонгом. В цьому віці дитина може займатися іграшками досить довго – від 5 до 15 хвилин, при цьому зазвичай виділяє «улюблені» і «нелюбимі» іграшки. Може простежити очима за рухом іграшки з однієї сторони в іншу.

Малюк пізнає матір, зазвичай радіє її появі поряд з ним. Голосно «гулить» і сміється під час  спілкування з дорослими, при чому почасти малюк чудово інтонує голос дорослого, який розмовляє з ним, «гулячи та агукаючи» в тому ж темпі, гучності і ритмі. В той же час малюк негативно реагує на те, якщо ви розмовляєте з ним, а потім раптово припиняєте контакт.  Він може почати плакати, дивиться вам вслід, а коли ви даєте йому зрозуміти, що зараз візьмете на руки, він напружується, намагається підтягнутися і «підстрибнути» всім тільцем, тобто у нього виникає рухове пожвавлення.


ДИТИНІ ТРЕТІЙ МІСЯЦЬ

ДИТИНІ ДРУГИЙ МІСЯЦЬ

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.