Малюк від 0 до 1 року

Дитині чотири місяці


У чотири місяці дитина вже вміє лежати на животі, піднімати голову і плечі, опираючись на долоні. Малюк уважно з цікавістю роздивляється все навколо, прислухається, обмацує те, що підвернулася під руку.

Чотиримісячний малюк міцно утримує брязкальце в руці, обмацує, розглядає іграшки, що висять над ліжечком або шезлонгом. В цьому віці дитина може займатися іграшками досить довго – від 5 до 15 хвилин, при цьому зазвичай виділяє «улюблені» і «нелюбимі» іграшки. Може простежити очима за рухом іграшки з однієї сторони в іншу.

Малюк пізнає матір, зазвичай радіє її появі поряд з ним. Голосно «гулить» і сміється під час  спілкування з дорослими, при чому почасти малюк чудово інтонує голос дорослого, який розмовляє з ним, «гулячи та агукаючи» в тому ж темпі, гучності і ритмі. В той же час малюк негативно реагує на те, якщо ви розмовляєте з ним, а потім раптово припиняєте контакт.  Він може почати плакати, дивиться вам вслід, а коли ви даєте йому зрозуміти, що зараз візьмете на руки, він напружується, намагається підтягнутися і «підстрибнути» всім тільцем, тобто у нього виникає рухове пожвавлення.


ДИТИНІ ТРЕТІЙ МІСЯЦЬ

ДИТИНІ ДРУГИЙ МІСЯЦЬ

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк