Малюк від 0 до 1 року

Дитині п’ять місяців

Якщо малюку дати в руку брязкальце або яскраву іграшку, то він буде дуже уважно їх вивчати. При цьому кольоровий предмет розглядатиме зазвичай довше, ніж сірий, безбарвний. Іграшку, особливо круглу, начебто м’ячик, малюк може схопити обома руками, при цьому пальці можуть бути як розчепірені, так і стиснуті в кулачок.

Лежачи на спині дитина прагне піднятися, причому голову вже не тільки утримує, а й намагається підняти вище. Лежачи на животі, спирається на долоні випрямлених рук. Якщо ви поставите малюка на ноги, він буде стояти рівно за підтримки, а з положення «лежачи на спині» спокійно може перевернутися на живіт.

Коли ви носите дитину по кімнаті, вона дивиться по боках, стежить поглядом за людиною, яка рухається. Іграшку або брязкальце утримує досить міцно, так що відібрати її у малюка досить важко.

Малюк вже добре розрізняє близьких і чужих, суворий і ласкавий тон.  У нього з’являється початкове розуміння зверненої до нього мови: немовля прислухається до голосу дорослого, правильно реагує на інтонацію, пізнає знайомі голоси. Реагує на напрям звуку, «співає», змінюючи інтонацію.

Малюк може подовгу вимовляти співучі голосні («а», «е», «ю», «я»), намагається повторять звуки, наслідуючи дорослого. У мові крихти з’являється перший склад «ба» або «ма». Дитина голосно сміється у відповідь на емоційне мовне звернення до нього, тягнеться до дзеркального зображенню.

До півроку малюки вже починають підкорення вертикалі. Кращою допомогою в цій нелегкій справі можуть слугувати маленькі гімнастичні кільця або турничок, підвішені над ліжком, в манежі, або просто над тим місцем на підлозі, де ваш малюк проводить своє дозвілля.

У віці п’яти місяців дитина вже намагається сама сісти, сідає за незначної підтримки, а сидячи, у разі бокового нахилу тіла, голову тримає прямо. Однакв той же час не варто садити дитини, вигороджуючи її подушками, як би вам цього не хотілося! Найкращий варіант – це положення малюка «напівлежачи»!

Необхідно пам’ятати, що переважна більшість дітей спочатку навчаються твердо стояти і ходити біля опори, а потім вже сідають – саме при такому «розкладі» рухової активності ви зможете уникнути викривлення хребта і зміщення органів малого тазу у малюка.

На п’ятому місяці за вашого посередництва дитину може познайомитися з «самим собою в повному обсязі». Йдеться про «іграшку», що буде приковувати увагу малюка і викликати захват протягом … усього подальшого життя. А саме про дзеркало.

До речі, відсутність інтересу до власного обличчя і відображення – досить тривожна ознака. Якщо малюку виповнилось півроку, а обличчя – своє, мамине, бабусине – його так і не зацікавило, обов’язково скажіть про це під час візиту до лікаря.


ДИТИНІ ЧОТИРИ МІСЯЦІ

ДИТИНІ ТРЕТІЙ МІСЯЦЬ

ДИТИНІ ДРУГИЙ МІСЯЦЬ

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.