Малюк від 0 до 1 року

Дитині шість місяців

Дитина в шість місяців вже виділяє речі з навколишнього шляхом переміщення погляду. Якщо тримати яскраву іграшку (брязкальце) на відстані біля 25 см від личка малюка, він буде дивитися на неї (брязкальце), потім на навколишні предмети, явно виділяючи поглядом яскраву іграшку(брязкальце).

Якщо запропонувати дитині різні іграшки, його реакції зазвичай будуть різні: при вигляді пляшечки з соскою малюк відкриває рот і здійснює смоктальні рухи, а на ляльку реагує радісним комплексом пожвавлення.

Вік шести місяців є часом введення прикорму. І першим сигналом щодо можливості введення прикорму є прояв цікавості до вмісту дорослих тарілок, коли дитина знаходиться поруч під час прийому вами їжі. Під час введення прикорму малюк зазвичай легко вчиться їсти з ложки і пити з чашки.

Під час розмови з малюком намагайтесь змінювати вираз свого обличчя – від ласкавого до сердитого. Малюк буде реагувати на ці зміни по-різному: морщити лоба, посміхатись, лепетати тощо. У нього з’являються перші ознаки лепетної мови – він навіть може вимовляти окремі склади.

Реакції малюка на своє і чуже ім’я носять відрізняються і мають різний характер -. на своє ім’я дитина зазвичай реагує комплексом пожвавлення.

Малюк скоріше всього буде чинити опір, якщо дорослий спробує відібрати у нього іграшку, що його зацікавила. Зовні це зазвичай може виражатися в реакції незадоволення, плач, намощування чола та зміна міміки личка або носика, сукання ніжками.

Дитина вже може злегка підповзти і схопити руками іграшку, спокійно вміє перевертатися з живота на спину.

 

На що потрібно звернути особливу увагу у віці першого півріччя:

 

байдужість до годуванняі, людського голосу та гри;

мімічне мимовільне сіпання обличчя та рук;

постійні порушення сну;

відсутність або млявість реакції на світло і звук.

 

Якщо спостерігається хоча б один симптом, необхідно терміново звернутися до фахівця!


ДИТИНІ П’ЯТЬ МІСЯЦІВ

ДИТИНІ ЧОТИРИ МІСЯЦІ

ДИТИНІ ТРЕТІЙ МІСЯЦЬ

ДИТИНІ ДРУГИЙ МІСЯЦЬ

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.