Малюк від 0 до 1 року

Дитині третій місяць

Якщо на відстані двох метрів перед дитиною водити яскравою іграшкою, вона буде стежити за нею поглядом та протягом декількох секунд продовжуватиме дивитися услід зниклій іграшці,  коли та  зникає з її поля зору,

Дитина вже звертає увагу на яскраві предмети і уважно дивиться на них.

Лежачи на животі, немовля повертає голову в бік звуку брязкальця. У положенні на животі дитина повинна утримувати голову протягом 90 секунд.

Коли ви розмовляєте з малюком, він на вас уважно дивиться, посміхається, появляється гуління, «комплекс пожвавлення».

Якщо мами, схилившись над дитиною, змінить міміку свого обличчя, то малюк буде імітувати її міміку. Якщо ж над ним нахиляється чужа людина, малюк на мить завмирає і уважно її розглядає. Якщо незнайома людина демонструє доброзичливу реакцію малюк може посміхнутись несміливою посмішкою.

Якщо підвісити в межах досяжності іграшку, то випадково натрапивши на неї, малюк замре на деякий час, «міркуючи», що ж сталося.

Якщо дитину покласти на живіт, вона може спиратися на передпліччя, а напівзігнутими ногами робити спроби відштовхнутись від твердої опори. Перебуваючи в хорошому настрої, малюк починає грати пальцями своїх рук, вивчає їх.

На третьому місяці малюкові належить навчитися двом «значним речам». Перше – дізнатися, що у нього є руки і ними можна проводити різні руху. Друге – навчитися розрізняти маму («своїх») і «чужих» людей.


ДИТИНІ ДРУГИЙ МІСЯЦЬ

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк