Малюк від 0 до 1 року

Хватальний рефлекс

У віці від двох до трьох місяців у дитини виникають обмацуючі руху. В цю пору життя відбувається включення центрів тактильного аналізатора кори великих півкуль. Рухи пальців рук мають особливе значення, тому що мають величезний вплив на розвиток вищої нервової діяльності.

Пограйте з малюком таким чином: добийтесь рефлекторного хватання,  вкладаючи до  розкритої малечої долоньки кульки, різні за вагою, за матеріалом (пластмасові, дерев’яні тощо.), саморобні, з   гладенької або махрової тканини, тверді або м’які.

Така вправа дає дитині відносну самостійність, примушуючи її вправлятись в хватанні предмета. Стимулювати ще більш сильне хватання можна посмикуванням кульки за прикріплену до неї стрічку за стрічку, при цьому, не виймаючи її з долоні малюка,

Аналогічні вправу можна виконувати і з паличками (діаметром близько 1-1,5 см, довжиною 25 см). Палички теж підбираються круглі, гладкі, ребристі. Вкладіть паличку в одну або обидві ручки дитини. Тримаючи паличку посередині, тягніть її до себе, стимулюючи більш міцний хватальний  рефлекс.

З метою стимулювання розвитку тактильної чутливості малюку добре давати до рук вкладиші у вигляді невеликих валиків з клейонки, махрової або ситцевої тканини. 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк