Малюк від 0 до 1 року

Хватальний рефлекс

У віці від двох до трьох місяців у дитини виникають обмацуючі руху. В цю пору життя відбувається включення центрів тактильного аналізатора кори великих півкуль. Рухи пальців рук мають особливе значення, тому що мають величезний вплив на розвиток вищої нервової діяльності.

Пограйте з малюком таким чином: добийтесь рефлекторного хватання,  вкладаючи до  розкритої малечої долоньки кульки, різні за вагою, за матеріалом (пластмасові, дерев’яні тощо.), саморобні, з   гладенької або махрової тканини, тверді або м’які.

Така вправа дає дитині відносну самостійність, примушуючи її вправлятись в хватанні предмета. Стимулювати ще більш сильне хватання можна посмикуванням кульки за прикріплену до неї стрічку за стрічку, при цьому, не виймаючи її з долоні малюка,

Аналогічні вправу можна виконувати і з паличками (діаметром близько 1-1,5 см, довжиною 25 см). Палички теж підбираються круглі, гладкі, ребристі. Вкладіть паличку в одну або обидві ручки дитини. Тримаючи паличку посередині, тягніть її до себе, стимулюючи більш міцний хватальний  рефлекс.

З метою стимулювання розвитку тактильної чутливості малюку добре давати до рук вкладиші у вигляді невеликих валиків з клейонки, махрової або ситцевої тканини. 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.