Малюк від 0 до 1 року

Як правильно готуватися и проводити вакцинацію дітям з трьох місяців

Вашій дитині виповнилось 3 місяці. 3 місяці — це термін, коли припиняють своє існування антитіла, що дісталися малюку від мами. 3 місяці — це візит до поліклініки. Обхід лікарів-фахівців. 3—4 черги до кабінету лікаря. Дитина при цьому постійно перебуває в коридорі поліклініки, тобто там, де вірогідність зустрічі з хворим однозначно вища середньостатистичної. Після того, коли всі лікарі скажуть, що малюк здоровий і йому можна проводити щеплення, настане час останньої черги – до кабінету щеплень. І дитина отримує щеплення. Його проводять саме того дня, коли вона мала, щонайменше, 20 контактів з незнайомими людьми. А через два дні почнеться кашель і з’явиться температура. А винним буде щеплення.

Тому, вкрай небажано робити щеплення тоді, коли є реальний ризик захворіти. А таким днем якраз і є почасти день відвідин поліклініки. Настійно радимо розмежовувати в часі походи по чисельних кабінетах і щеплення.

Обійшли фахівців, всі дали добро. Чудово. Повернулися додому, пам’ятаємо, що інкубаційний період більшості ОРВІ не перевищує 2 дні. Якщо через 2 дні малюк здоровий, можна і на щеплення збиратися.

Не можна робити щеплення в незвичних, нестандартних для даної дитини кліматичних умовах. Якщо на вулиці сильна спека, а кондиціонера немає в наявності або він не працює – цілком можна зачекати.

Не бажано безпосередньо перед і безпосередньо після щеплення (2 дні до, 3 дні після) «шукати» дитячі інфекції, відвідуючи без необхідності багатолюдні місця і запрошуючи гостей.

Якщо в сім’ї є хворі застудними або інфекційними кишковими захворюваннями  – робити поки що здоровій дитині щеплення, м’яко кажучи, неправильно.

Проте для дитини першого року життя в переважній більшості випадків реальний ризик захворіти пов’язаний не з хворим членом сім’ї, а з походом до поліклініки.

Проте однієї черги — безпосередньо до кабінету щеплень — вам уникнути не вдасться. Тому, якщо є можливість не чекати в коридорі, а зайняти чергу і прогулятись на вулиці— прогуляйтесь. Якщо є можливість посадити до черги когось з дорослих, а самим завчасно до поліклініки не йти – зробіть так. Гуляйте на свіжому повітрі. Підійде черга — покличуть.

У будь-якому випадку, під час перебування в поліклініці постарайтеся дитину своєчасно роздягнути (щоб не спітніла), якщо щеплення припадає на зимову пору року бажано мати при собі один з сольових розчинів у вигляді крапель для введення в носові ходи (салін, аква маріс, звичайний фізіологічний розчин). Згадані краплі капайте дітю в ніс кожні 15—20 хвилин по 2—3 краплі в кожну ніздрю (реальне зменшення вірогідності ОРВІ).

Відразу після щеплення додому йти вам з малюком не бажано – лікар вас попередить, щоб посиділи в коридорі хвилин 30. Це правильно (не йти), але ліпше все-таки протягом години прогулятись на свіжому повітрі поряд з поліклінікою.

Вдома проводити щеплення заборонено інструкцією Міністерства охорони здоров’я України. Пояснюється це тим, що після будь-якої вакцинації може мати місце небезпечна для життя гостра алергічна реакція під назвою анафілактичний шок. У разі виникнення такої реакції в лікувально-профілактичному закладі, де проводилось щеплення, завжди є можливість надати дитині необхідну допомогу.

Розглянувши тему інфікування перед щепленням, звернемо увагу на інфікування після. Це положення особливо актуальне тоді, коли щеплення проводяться в дитячих колективах. Оптимально, коли щеплення робляться у п’ятницю — тоді попереду два вихідних дні, в кол сім’ї і мінімум контактів з однолітками.

Зберігання вакцин — слабка і одна з якнайменше контрольованих ланок у всьому ланцюжку проблем, пов’язаних з вакцинацією.

Всі вакцинні препарати чутливі до умов зберігання, тому вони повинні транспортуватися та зберігатися виключно в холодильнику.

Ви можете або довіряти, або не довіряти медичному працівнику, який проводить щеплення, але ні ви самі, ні цей лікар не знаєте нічого про те, як зберігалася ампула до того, як потрапила до холодильника.

Але, останній етап – зберігання – батьки можуть проконтролювати однозначно. Вакцина повинна бути на ваших очах витягнута з холодильника, після чого її (ампулу, флакон) підігрівають до кімнатної температури (можна у власних руках). Але у будь-якому випадку, ви повинні своїми очима побачити і своїми руками відчути холодну ампулу! Якщо ви прийшли, а вона (ампула) вже тепла, ви не можете бути упевненим ні в чому, ви не знаєте, скільки часу вона вже знаходиться поза холодильником.

Переносимість щеплення визначається сукупністю безлічі чинників. При цьому якість вакцинного препарату робить на кінцевий результат незіставно менший вплив, ніж підготовка дитини і правильна організація процедури. 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.