Малюк від 0 до 1 року

Перші щеплення в пологовому будинку

У пологовому будинку вашій дитині повинні зробити два щеплення: від туберкульозу (БЦЖ) і від гепатиту В. Ін’єкцію від БЦЖ проводять в ручку трохи вище ліктя, від гепатиту В – в стегно.

Відповідно до Протоколу медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною, затвердженим указом МОЗ України від 04.04.2005 №152, вакцинації новонароджених проти туберкульозу (БЦЖ) проводять у тому випадку, якщо мама згодна на щеплення.

Зазвичай БЦЖ роблять на 3-5 добу після народження дитини. Виключення складають ті випадки, коли дитина хвора, тоді щеплення зроблять після одужання, якщо мати новонародженого хвора на туберкульоз, у цьому випадку дитині призначають профілактичні препарати, якщо дитина недоношена, і її вага становить менше 2 кг, тоді щеплення зроблять, як тільки новонароджена дитина буде важити більше 2 кг.

 Вакцинацію повинна проводити медична сестра або лікар безпосередньо у палаті після огляду дитини. Лікар повинен зробити відмітку в карті новонародженого про проведення  щеплення, вказати дату щеплення, дозу вакцини, серію партії і термін придатності препарату, також згодом лікар повинен записати в карту реакції на щеплення, якщо вони будуть”.

Від щеплення БЦЖ на руці дитину залишиться невелика червона плямочка, яка може наривати, це нормально, через кілька тижнів все пройде. Від щеплення на гепатит В може з’явитися почервоніння в місці ін’єкції. Інших ускладнень бути не повинно, ці вакцини зазвичай добре переносяться, серйозні ускладнення зустрічаються вкрай рідко.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.