Дуже ніжна та чутлива шкіра немовляти схильна до подразнень під підгузком та у природних складках.
Як швидко позбутися або й запобігти попрілостям
Найчастіше попрілості у малюків з’являються у промежині, пахвових і шийних складках, а також за вушками.
Головні прикмети пелюшкового дерматиту це:
- почервоніння,
- висипання,
- лущення шкіри.
До таких ознак пелюшкового дерматиту призводять механічні або біологічні чинники.
Механічні виникають внаслідок тертя шкіри об підгузок, підібраний не за розміром, або ж використання багаторазових підгузків із жорсткої тканини.
Біологічні або хімічні подразнення виникають внаслідок надмірного впливу на шкіру випорожнень, а також неправильного використання присипок, кремів чи лосьйонів, що погіршують теплообмін шкіри малюка.
Дітки на штучному вигодовуванні чутливіші до виникнення попрілостей внаслідок того, що випорожнення таких немовлят має лужне середовище.
Надто повні дітки також більш схильні до виникнення пелюшкового дерматиту через те, що природні шкірні складки у них глибші.
Проте вчасне вжиття заходів й подальше ретельне піклування за шкірою малюка допоможе позбутися подразнень лише за 3-4 дні.
А дотримання рекомендацій нижче дасть змогу і взагалі запобігти пелюшковому дерматиту в подальшому:
- використовуйте підгузки за розміром та вагою малюка. Обирайте ті, що мають повітропроникні матеріали та поверхню, що, всмоктуючи вологу, не повертає її, залишаючи шкіру сухою,
- замінюйте підгузки кожні 3-4 години або після кожного випорожнення,
- обов’язково промивайте промежину теплою (35-37 градусів) проточною водою перед кожною заміною підгузка,
- після підмивання кожну складочку промокніть м’яким рушником до висихання. В жодному разі не тріть!
- кілька разів на день знімайте підгузок та одяг і влаштовуйте малюку повітряні ванни на 15-20 хвилин. Та не забувайте дотримуватися температурного режиму!
- правильне використання дитячої косметики узгодьте зі своїм лікарем,
- одягайте дитину лише в одяг із натуральних тканин. При цьому зважайте на іще недорозвинений режим терморегуляції тіла малюка, одягайте його так, щоб йому було комфортно,
- використовуйте дитячі засоби для миття (гелі, мило, шампуні) не частіше ніж двічі на тиждень та слідкуйте, щоб вони не залишалися на шкірі малюка надовго,
- під час прання дитячих речей користуйтеся лише спеціальними гіпоалергенними засобами, зважаючи на вказаний вік. Ретельно виполіскуйте дитячу білизну!
Та якщо пелюшковий дерматит погано лікується, обов’язково зверніться за допомогою до лікаря.
Додати коментар