Малюк від 0 до 1 року

Як доглядати за пупком новонародженого

Пуповина протягом усієї вагітності міцно й ніжно пов’язує маму та її малюка, передаючи йому все необхідне. Через неї він і харчується, і отримує кисень.

А найпершою турботою молодих батьків після народження немовляти стає догляд за його пупком. Адже через деякий час після накладання затискача, пуповина відпадає й залишається невеличка ранка. Як правило, жодних проблем загоєння пупка батькам та малюкові на завдає – у разі правильного догляду.


Та бувають випадки, коли з
являється необхідність звернутися до педіатра терміново для призначення правильного лікування:

  • навколо пупка почервоніння та набряк,
  • з пупкового канатика виділяється рідина із неприємним запахом або гній.

Правильний догляд за пупковою ранкою

Пуповинний залишок необхідно обробляти один раз на день. Ватний тампон змочіть у перекису водню і обережно протріть навколо пупка і сам пупковий залишок. Потім візьміть ватну паличку, змочить у діамантовому зеленому (зеленці) і обробіть пупковий залишок.

Після відпадання пупкового залишку, пупкову ранку необхідно обробляти двічі на день, поступово видаляючи частинки засохлої пуповини – скоринки. Капніть піпеткою кілька крапель перекису водню безпосередньо у ранку і обережно приберіть розмоклі скоринки. Далі – змочіть ватну паличку у зеленці і обробіть ранку, уникаючи шкіри навколо, щоб не пропустити почервоніння чи інші небажані зміни.

Іще кілька важливих пунктів по догляду

  1. Робіть повітряні ванни – шкіра малюка має дихати. Це сприятиме не лише загоєнню пупка, а й стане чудовою профілактикою попрілостей.
  2. Одягайте малюка лише в одяг із натуральних тканин. Він не буде подразнювати шкіру та не створюватиме парниковий ефект, що шкодить загоєнню пупка.
  3. Не купайте новонародженого до відпадання пуповинного залишку. А будь-яку вологу, що потрапляє до ранки відразу прибирайте і обробляйте ранку перекисом.

Догляд за пупком такого очікуваного і коханого малюка – нескладний і навіть приємний. Пуповинний залишок обов’язково відпаде, а ранка – точно заживе!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.