Малюк від 0 до 1 року

Щоб животик не болів

Враховуючи велике значення правильного харчування і способу життя, від батьків багато в чому залежить нормальне функціонування шлунково-кишкового тракту дитини і, як наслідок, наявність або відсутність у нього закрепів.

Щоб попередити розвиток закрепу у грудного малюка батькам потрібно постаратися дотримуватися наступних принципів правильного дитячого харчування: як можна довше зберегти природне вигодовування грудним молоком.

Для малюка будь-яка зміна в харчуванні зв’язана з ризиком зриву адаптації, тому часто проблеми малюка із випорожненням кишковика посилюються, коли батьки починають гарячково міняти одну суміш на іншу. Це відноситься і до лікувальних сумішей, які не завжди доцільно вводити до півроку; не потрібно вводити пригодовування до 5 – 6 місяців.

Маляті цілком достатньо для нормального розвитку тих поживних речовин, що містяться в грудному молоці або адаптованих сумішах – замінниках грудного молока. Передчасне введення пригодовування може викликати у дитяти закрепи і інші проблеми з боку шлунково-кишкового тракту. Єдиним виключенням при схильності дитяти до закрепів може бути введення банана і (або) чорносливу (відвару, соку, пюре), або фруктового (овочевого) пюре, але не раніше, ніж з 4 – 4,5 місяців; будь-який новий продукт потрібно вводити поступово, починаючи з мінімальних кількостей (чим поступовіше йде введення нового продукту, тим менше ризик появи дисфункції кишковика).

Не потрібно вводити одночасно декілька нових продуктів. Час на адаптацію до нового продукту повинен бути тим довшим, чим молодший малюк, і складає, в середньому, 7 – 10 днів, протягом яких можна вводити лише один новий продукт. Для грудних дітей як профілактика і корекція закрепів дуже важливе пиття. Рідина є “наповнювачем” кишковика до того моменту, поки дитя не отримує тверду їжу, що містить клітковину і харчові волокна. У питті дитя обмежувати не потрібно (давайте “скільки вип’є”), в той же час не потрібно намагатися насильно влити в малюка рідину. Як пиття можуть бути використані:  кип’ячена вода (слабо підсолоджена цукром або фруктозою);  дитячий чай з фенхелем, ромашкою; кропова вода;  з 3 – 4 місяців – слабоконцентровані відвари з чорносливу, кураги, сухофруктів (1:5 по відношенню до звичайного компоту), ягідні морси (10 ягід на стакан води).

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.