Малюк від 0 до 1 року

Соки та фрукти

Не треба вводити соки та фрукти з перших місяців життя. Виявилося, що раннє введення соків може викликати алергійні реакції, збільшує ризик діареї, здуття живота, провокує розвиток карієсу. Це також стосується чаїв та інших напоїв. Зараз ВООЗ рекомендує починати давати соки після того, як дитині виповниться рік. Грудне молоко містить всі необхідні вітаміни для дитини.

Можна давати сік, коли маля вже отримує всі інші продукти прикорму. Сік дають в невеликій кількості (до 100 мл), пересвідчившись, що дитина випиває достатньо грудного молока (чи суміші у разі штучного вигодовування). Соки не потрібно розводити водою та добавляти в них цукор.

Фруктові пюре можна вводити в раціон дитини з 6-9 місяців, але також вже після того, як дитина стала їсти інші види прикорму.

Фрукти солодкі, тому краще, щоб дитина спочатку звикла до смаку овочів.

Для маляти можна приготувати пюре з свіжих, печених чи припущених на пару фруктів. Фруктовим пюре можна збагачувати інші страви прикорму, наприклад каші. Не треба намагатися урізноманітнити раціон дитини екзотичними фруктами — можливі алергійні реакції.

Дитині, якій виповнилося 8 місяців, вже можна пропонувати м’які шматочки фруктів, які вона зможе брати руками.

Кількість фруктового пюре, яку може за добу з’їдати дитина віком до року:

з 6міс

з 7міс

з 8 міс

з 9 міс

з 10-12 міс

до 40-50мл

до 50-70 мл

до 50-70 мл

до 80 мл

до 90-100 мл

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.