Малюк від 0 до 1 року

Турботливе годування

Малюка треба заохочувати та допомагати йому під час годування. Маленькі діти, як правило, їдять повільно та неохайно, легко відволікаються. Тому треба створити для дитини сприятливі умови та  бути терплячими. Якщо малюк старався, їв, допомагав собі ручками, але забруднив і себе, і стіл, впустив три ложки на підлогу — не треба лаяти його за неохайність! Він обов’язково навчиться їсти охайно. А зараз похваліть його за те, що він старався і добре їв. Поступово у нього буде виходити все краще і краще.

Засади турботливого годування:

Годуйте дитину самі і допомагайте старшим дітям, коли вони намагаються їсти самостійно.

Не залишайте малюка один на один з тарілкою — адже він так легко відволікається

Годуйте повільно і терпляче, заохочуйте дитину їсти. Не поспішайте нагодувати дитину якнайшвидше.

Ніколи не примушуйте малюка їсти силоміць. Якщо дитина закриває рота та відвертається — не наполягайте. Уважно спостерігаючи за своєю дитиною, ви скоро будете безпомилково визначати, чи вона ще голодна, чи вже сита.

Якщо дитина відмовляється від тих продуктів, що ви даєте, поекспериментуйте з іншими продуктами, смаками, консистенцією прикорму. Наприклад, діти старше 9 місяців можуть відмовлятися від пюре, що вже їм набридло, але охоче їдять ті продукти, що їх зручно брати пальчиками: м’які шматочки варених овочів, м’ясні чи рибні тюфтельки.

Приберіть те, що відволікає дитину від їжі. Але це не означає, що потрібно ізолювати маля від родини на час годування.

Діти навчаються через спостереження. Вони більш охоче їдять, коли бачать приклад дорослих. Якщо садовити дитину за сімейний стіл, маля швидше навчиться їсти «дорослу» їжу та користуватися столовим приладдям.

Пам’ятайте, що час годування — це час навчання та любові.

Розмовляйте з дитиною під час годування, дивлячись їй в очі.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк