Пуповина протягом усієї вагітності міцно й ніжно пов’язує маму та її малюка, передаючи йому все необхідне. Через неї він і харчується, і отримує кисень.
А найпершою турботою молодих батьків після народження немовляти стає догляд за його пупком. Адже через деякий час після накладання затискача, пуповина відпадає й залишається невеличка ранка. Як правило, жодних проблем загоєння пупка батькам та малюкові на завдає – у разі правильного догляду.
Та бувають випадки, коли з’являється необхідність звернутися до педіатра терміново для призначення правильного лікування:
- навколо пупка почервоніння та набряк,
- з пупкового канатика виділяється рідина із неприємним запахом або гній.
Правильний догляд за пупковою ранкою
Пуповинний залишок необхідно обробляти один раз на день. Ватний тампон змочіть у перекису водню і обережно протріть навколо пупка і сам пупковий залишок. Потім візьміть ватну паличку, змочить у діамантовому зеленому (зеленці) і обробіть пупковий залишок.
Після відпадання пупкового залишку, пупкову ранку необхідно обробляти двічі на день, поступово видаляючи частинки засохлої пуповини – скоринки. Капніть піпеткою кілька крапель перекису водню безпосередньо у ранку і обережно приберіть розмоклі скоринки. Далі – змочіть ватну паличку у зеленці і обробіть ранку, уникаючи шкіри навколо, щоб не пропустити почервоніння чи інші небажані зміни.
Іще кілька важливих пунктів по догляду
- Робіть повітряні ванни – шкіра малюка має дихати. Це сприятиме не лише загоєнню пупка, а й стане чудовою профілактикою попрілостей.
- Одягайте малюка лише в одяг із натуральних тканин. Він не буде подразнювати шкіру та не створюватиме парниковий ефект, що шкодить загоєнню пупка.
- Не купайте новонародженого до відпадання пуповинного залишку. А будь-яку вологу, що потрапляє до ранки відразу прибирайте і обробляйте ранку перекисом.
Догляд за пупком такого очікуваного і коханого малюка – нескладний і навіть приємний. Пуповинний залишок обов’язково відпаде, а ранка – точно заживе!
Додати коментар