Коли купаєш маля вперше
Перебування малюка у воді – природна й перша з набутих навичок маленької людини. Купання дуже нагадує малюкам таке приємне перебування у маминому животику, тому важливо організувати його правильно.
- Придбати все необхідне.
Для купання дитині потрібні мило або гель (зважайте на вік, вказаний на упаковці, має бути “0+”), дитяча олійка, перекис водню та зеленка (необхідні для обробки пупкової ранки), крем під підгузок захисний. Також підготуйте: невелику мисочку та ватні диски для умивання, ватні палички для обробки пупкової ранки, м’яку щітку для розчісування волосся та гребінець для вичісування скориночок.
Щойно народжених малят бажано не купати у травах – може з’явитися алергійна реакція. Почати додавати трави можна трошки пізніше. Використовуйте шавлію, ромашку або череду – вони мають протизапальну та заспокійливу дію. 2-3 столових ложки сухої трави залийте окропом, а потім охолоджений відвар додайте у ванночку із водою. - Оберіть слушний час.
Малюка дуже важливо купати в один і той самий час, щоб він звик до режиму дня. Найкращий для купання час – увечері перед останнім вечірнім годуванням. Вода заспокоїть та розслабить немовля і він швидше засне. - Створіть комфортну температуру у ванній кімнаті.
Система терморегуляції у новонароджених недосконала, тому дуже важливо, щоб малюк не мерзнув під час купання, адже через це він може почати його боятися. Тому температура у ванній кімнаті має бути не меншою 23˚ С. - Підготовка до купання.
Підготуйте рушник (він має бути м’якеньким), пелюшку та свіжий одяг. Помийте ванночку з милом, наповніть водою температурою 36-37 ˚ С. На дно ванночки можна покласти пелюшку, або спеціальний килимок. - Процедури до купання.
Роздягніть немовля та загорніть у теплу пелюшку. Умийте ватними дисками, попередньо змоченими у кип’яченій воді – окремий диск для кожного ока. Вушка миють лише зовні, не чіпаючи слуховий прохід. Носик очищують ватними джутиками, змоченими в теплій кип’яченій воді або розчині солі. - Власне купання.
Однією рукою тримайте малюка під спинку так, щоб голова лежала на передпліччі. Другою рукою спочатку помийте шийку, животик, ніжки та попку, голівку мийте останньою. Поки повністю не зажив пупок, намагайтеся його не мочити. Якщо все ж вода потрапила в пупкову ранку, її потрібно промокнути сухим ватним диском, а вже після купання обробити перекисом водню та зеленкою. - Завершення водних процедур.
Шкірну новонародженого не можна терти, лише ніжно промокати м’яким рушником. Обов’язково промокніть усі складочки та обробіть пупкову ранку.
Нанесіть на проблемні місця крем або мазь, що захищає від попрілостей. Використовуйте дитяче масло до 3 місяців, старшим дітям наносьте на суху шкіру бальзам для дітей.
На голівку новонародженого хвилин на 30 можна одягти тоненьку натуральну шапочку.
А тепер погодуйте малюка корисним маминим молочком і гарних снів!
Додати коментар