Малюк від 0 до 1 року

Жовтуха новонароджених

Фізіологічна жовтуха зустрічається приблизно у 60-70% малят і проявляється на 3-4 день після народження. Цей стан не є захворюванням і з плином часу проходить. Він пов’язаний з незрілістю деяких систем дитячого організму, що відповідають за обмін особливої речовини, – білі­рубіну.

Причини жовтухи:

Під час внутрішньоутробного життя в крові плоду присутня велика кількість червоних кров’я­них тілець. Але як тільки малюк починає дихати, для окислення тканин орга­нізму вже не вима­гається так багато еритроцитів, тому після появи дитини на світ частина з них розпадається. Фарбник, що звільнився, піддається в печінці певному процесу “переробки”. Але із-за незрілості окремих функцій печінка новонародженого не в змозі швидко вивести його з організму. В результаті він на­копичується в організмі і, як наслідок, виникає жовтуха новонароджених..

Симптоми жовтухи новонароджених

Через декілька днів після народження шкіра та слизові оболонки новонародженого набувають жовтого кольору (випорожнення і сеча не забарвлюються ). Як правило, вже на 7-10 день жовтизна шкіри починає зменшуватися і стан дитяти нормалізується.

Майте на увазі, що якщо жовтуха, зберігається в новонародженого більше двох тижнів, слід показати малюка лікарю. 

Лікування жовтухи новонароджених:

Ще в пологовому будинку дитині призначають сеанси фототерапії ( його поміщають під спеціальні блакитні і білі лампи ). Недоношеним дітям потрібне додаткове лікування в стаціонарі.

Кращі ліки у разі фізіологічної жовтухи новонароджених – материнське молоко. Часті годування “промивають” дитячий організм. Крім того, раннє молоко володіє послаблюючим ефектом і тим самим допомагає швидше вивести білірубін. Ось чому так важливо прикласти новонародженого до грудей якомога раніше.

 

2 коментарі

Оприлюднити коментар

  • Кращі ліки у разі фізіологічної жовтухи новонароджених – материнське молоко…. Не знгаю как правильно назвать нашу желтуху, она длилась месяц. биллирубин стал 270. Получили направление в больницу. За 2е суток до больницы решилась на крайнюю для меня меру(не считая больницы:( ) – отлучение от груди и кормление своим сцеженным но прокипяченным молоком. Результат – за 2е суток (больше не выдержала) билирубин стал 170!!
    Легли в больницу, мучительные капельницы в голову, лекарства в течении 10ти дней, результат билирубин 120(((
    Дальше он уже уменьшался сам понемногу с применением гомеопатии, без отлучения. Хотя, думаю, есди бы еще раз продержалась пару суток на кипяченом грудном молоке, результат был бы быстрей. Но ребенок отказывался от бутылки…
    Делайте выводы сами!

  • У нас в роддоме тоже была желтушка, но лечили дома: давала три раза в день по чайной ложке разведенного “Энтеросгеля”(в течении трех недель) и чай с фенхелем постоянно, ну и конечно же грудное молоко по требованию. Все прошло.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк