Малюк від 0 до 1 року

Жовтуха новонароджених

Фізіологічна жовтуха зустрічається приблизно у 60-70% малят і проявляється на 3-4 день після народження. Цей стан не є захворюванням і з плином часу проходить. Він пов’язаний з незрілістю деяких систем дитячого організму, що відповідають за обмін особливої речовини, – білі­рубіну.

Причини жовтухи:

Під час внутрішньоутробного життя в крові плоду присутня велика кількість червоних кров’я­них тілець. Але як тільки малюк починає дихати, для окислення тканин орга­нізму вже не вима­гається так багато еритроцитів, тому після появи дитини на світ частина з них розпадається. Фарбник, що звільнився, піддається в печінці певному процесу “переробки”. Але із-за незрілості окремих функцій печінка новонародженого не в змозі швидко вивести його з організму. В результаті він на­копичується в організмі і, як наслідок, виникає жовтуха новонароджених..

Симптоми жовтухи новонароджених

Через декілька днів після народження шкіра та слизові оболонки новонародженого набувають жовтого кольору (випорожнення і сеча не забарвлюються ). Як правило, вже на 7-10 день жовтизна шкіри починає зменшуватися і стан дитяти нормалізується.

Майте на увазі, що якщо жовтуха, зберігається в новонародженого більше двох тижнів, слід показати малюка лікарю. 

Лікування жовтухи новонароджених:

Ще в пологовому будинку дитині призначають сеанси фототерапії ( його поміщають під спеціальні блакитні і білі лампи ). Недоношеним дітям потрібне додаткове лікування в стаціонарі.

Кращі ліки у разі фізіологічної жовтухи новонароджених – материнське молоко. Часті годування “промивають” дитячий організм. Крім того, раннє молоко володіє послаблюючим ефектом і тим самим допомагає швидше вивести білірубін. Ось чому так важливо прикласти новонародженого до грудей якомога раніше.

 

2 коментарі

Оприлюднити коментар

  • Кращі ліки у разі фізіологічної жовтухи новонароджених – материнське молоко…. Не знгаю как правильно назвать нашу желтуху, она длилась месяц. биллирубин стал 270. Получили направление в больницу. За 2е суток до больницы решилась на крайнюю для меня меру(не считая больницы:( ) – отлучение от груди и кормление своим сцеженным но прокипяченным молоком. Результат – за 2е суток (больше не выдержала) билирубин стал 170!!
    Легли в больницу, мучительные капельницы в голову, лекарства в течении 10ти дней, результат билирубин 120(((
    Дальше он уже уменьшался сам понемногу с применением гомеопатии, без отлучения. Хотя, думаю, есди бы еще раз продержалась пару суток на кипяченом грудном молоке, результат был бы быстрей. Но ребенок отказывался от бутылки…
    Делайте выводы сами!

  • У нас в роддоме тоже была желтушка, но лечили дома: давала три раза в день по чайной ложке разведенного “Энтеросгеля”(в течении трех недель) и чай с фенхелем постоянно, ну и конечно же грудное молоко по требованию. Все прошло.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.