Багато пологових будинків в Україні практикують сімейні пологи. Аби вирішити: народжувати у парі з чоловіком, батьком майбутньої дитини або іншою рідною людиною, чи самостійно, Ви маєте усвідомлювати всі переваги цих пологів та попередньо пройти відповідну підготовку разом з партнером.
До пологів. Подружня пара, за її бажанням, під час вагітності відвідує пологовий будинок, в якому планує народжувати дитину. Там ви можете оглянути індивідуальні пологові зали, де народжують жінки. Якщо в процесі знайомства з пологовим будинком у Вас виникнуть запитання, відповіді на них Ви зможете отримати у лікарів пологового будинку.
Три принципи успішних партнерських пологів:
1. Двостороння добровільна згода жінки та партнера народжувати разом. Часом майбутній тато турбується про маму протягом 9 місяців, проте не готовий випробувати себе ще й у пологовій залі.
2. Партнер має бути готовий до активної участі у пологах, а не присутності у якості глядача.
3. До партнерських пологів необхідно підготуватися обом партнерам. До сімейних чи партнерських пологів Вам допоможуть підготуватися у школі «Відповідального батьківства», що має працювати в кожній жіночій консультації. Партнер має знати, що за зміни відбувають у жіночому організмі під час переймів та після пологів, аби безпечно допомагати.
Є багато доказів позитивного впливу присутності і допомоги близьких людей на перебіг пологів та протікання післяпологового періоду. Такими людьми можуть бути батько дитини, мама, сестра чи подруга. Добре, якщо вони пройшли попереднє навчання і знають, як саме підтримати Вас у пологах фізично. Вони можуть масажувати Вам спину та поперек, аби зменшити больові відчуття, допомагати знайти максимально зручні положення під час потуг, обтирати обличчя, погладжувати живіт чи руки, підбадьорювати Вас, заспокоювати та морально підтримувати іншими способами.
Крім того, під час пологів партнер може підтримувати контакт між медичним персоналом та жінкою-породілею, просити лікаря чи акушерку прокоментувати процедури та використані ліки. За потреби партнер також може бути захисником інтересів породілі.
Для чоловіка та жінки пологи – це особлива сімейна подія, тому важливо пройти цей етап життя разом.
Відразу після пологів маму і малюка не розлучають. Для Вашої дитини перші хвилини після народження є дуже важливими, непростими і стресовими: вона потрапляє в середовище, де температура є значно нижчою, ніж була у Вашому тілі, вона робить перший вдих та видає перший звук. Тому дитину відразу потрібно зігріти. Для цього найкраще відразу після народження покласти її животиком на живіт матері, тобто «шкіра до шкіри». Тепло Вашого тіла найкраще зігріє дитину. Упродовж перших годин життя та в подальшому важливо оберігати немовля від переохолодження, тобто гіпотермії, що є небезпечним для дитини. Саме тому у пологовому будинку немовлят не купають, а лише підмивають.
У випадку, якщо пологи проводять шляхом кесаревого розтину, новонароджену дитину можна викласти на груди батька, який теплом свого, теж рідного, тіла зігріє малюка.
Здорова дитина вже у першу годину свого життя бадьора, активна і розпочинає інстинктивний пошук їжі. Знаходячись на животі матері у пологовій кімнаті, маля саме в змозі підповзти до грудей матері, знайти сосок та почати смоктати. Слід пам’ятати, що розпочате грудне вигодовування у першу годину після народження має великі переваги і є надзвичайно важливим для здоров’я і подальшого розвитку дитини. Маминому ж організмові перше прикладання до грудей допомагає природно завершити процес пологів — поки дитя смокче молоко, мамина матка рефлекторно скорочується, виділяючи послід.
Як правило, через дві години після пологів маму з малюком в супроводі батька вже переводять в післяпологове відділення. Чоловік та члени сім’ї можуть вільно відвідувати породіллю у післяпологовому відділенні. Тут жінці або подружжю нададуть вичерпну інформацію з питань запобігання незапланованої вагітності, контрацепції та проконсультують з приводу грудного вигодовування і догляду за новонародженим.
Під час пологів підтримка сім’ї чи друзів має такі переваги:
• скорочує тривалість пологів;
• зменшує потребу в медикаментному знеболенні переймів;
• зменшує потребу в хірургічних втручаннях;
• покращує стан немовляти при народженні;
• значно покращує психологічний та емоційний стан жінки, сприяє сприйняттю пологів як очікуваної радості, а не тривалих мук;
• зміцнює родинні взаємини, робить їх гармонійними, глибшими та довірливішими;
• сприяє глибшому фізичному та емоційному зв’язку між батьком та дитиною.
Дякую за гарну статтю, читаю і допомагає заспокоїтись.