Поради лікарів

Масаж дітям грудної клітки по Б.С Толкачову

Масаж рекомендується проводити дітям з астматичними станами. Робити масаж необхідно постійно, щодня. Б.С.Толкачов рекомендував проводити масаж і в гострий період захворювання, при нападі бронхіальної астми.

Початкове положення під час проведення масажу залежить від віку дитини. Масаж малюку зручніше робити, якщо він лежить на грудях, на спині, сидить у вас на колінах або коли він ніжками стоїть на підлозі, а грудьми лежить па низькому дивані. Для дітей більш старшого віку вихідне положення – стоячи, зігнувшись під прямим кутом біля стільця, спираючись на нього кистями або передпліччями, голова опущена, або лежачи па спині.

1 . Погладжування. Проводиться долонями поздовжньо від плечей до стегон і від стегон до плечей – тильною стороною кисті. Рухи легенькі. Тривалість 30 секунд.

2. Розтирання «вроздрай». Права долоня масажиста знаходиться на правій лопатці масажуємого , ліва долоня – на поясниці зліва. Виконуються різкі зустрічні руху долонями по всій спині . Тривалість 30 секунд.

3. Лопатки – руки. Обертовими рухами долонь « розігріти лопатки» погладити руки ковзанням вниз по зовнішній поверхні і вгору по внутрішній до пахв . Тривалість 30 секунд.

4. Живіт – груди. Під животом пальці торкаються подушечками один одного. Рухом вгору – вперед з силою ковзаєте кистями по животу і боках, а потім по грудях. На рахунок 1, 2, 3, 4 потрібно пройти живіт і груди. Повторити 5 -б разів.

5. Плече – шия. Чотири пальці обох рук ставляться на передню поверхню плеча. Подушечками великих пальців погладжують всю задню поверхню плеча, лопатки і поступово зміщуються до голови, погладжують шию, потім повертаються. Рух виконується на кожному боці по 15 секунд.

6. Перехресне розтирання. Стоячи праворуч від масажуємого, покладіть долоню правої руки иа поперек ліворуч, а долоню лівої руки – на лопатку праворуч. Виконуються обертальні рухи долонями з ледь помітним тиском, але дуже швидко , після чого перехрещуємо руки. Тривалість 30 секунд.

7. «Тісто». Стоячи праворуч від масажуємого, попрацюйте на протилежній стороні тіла (груди , живіт, спина), як добра господиня над тістом. Те ж саме виконуйте з іншого боку. Тривалість 30 секунд.

8. Поплескування. Виконується долонями, складеними долонями. Тривалість 30 секунд з кожного боку.

9. Постукування. Виконувати напіврозкритими кулаками (з боку долоні). Тривалість 30 секунд з кожного боку.

10. Вібрація. Поставити пальці в міжреберні проміжки. Зберігаючи тиск, вібрувати кистями, не відриваючи пальців, по всій протяжності міжреберних проміжків. Тривалість до 1 хвилини.

11. Рубання. Виконувати краями кистей, пальці при цьому розведені і розслаблені. Руки рухаються в променево-зап’ясткових суглобах. Тривалість 30 секунд з кожного боку.

12. «Гусеничка». Рухи вздовж спини, від попереку до шиї, 8-ма пальцями (крім великих). Переступайте вперед дуже дрібно, здійснюючи безліч постукувань по спині, великі пальці ковзають вздовж хребта, наздоганяючи інші. Повторити 15-20 разів.

13. «Вушка». Викручування шкіри в міжлопатковій ділянці спини. Захопити шкіру великими і вказівними пальцями по лінії нижніх кутів лопаток, максимально відтягнути її в сторони – вгору до утворення більш високого валика (вушка і поворотом кистей всередину з’єднати ці валики. Тримати 2 секунди, потім відпустити. Повторити «вушка» посередині між лопаток і на рівні верхніх кутів лопаток – 2 рази поспіль.

14. Шмагання по лопатках. Стоячи позаду масажуємого (він теж стоїть), розслабити кисті та легенько пошмагати по лопатках.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.