Поради лікарів

Профілактика варикозу під час вагітності

Якщо у вас немає спадкової схильності, надмірної ваги та варикозного розширення вен у стані до вагітності, то не так вже важко уникнути його в перебігу самої вагітності.

Але, з кожною наступною вагітністю ризик виникнення варикозного розширення вен на ногах, і не тільки, зростає — про це забувати теж не варто.

Декілька простих порад з профіактики варикозу

Ретельно вибирайте зручний, на низькому підборі, взуття — навантаження на ноги і їхні вени буде мінімальним.

Позбавтесь на час вагітності шкарпеток і гольфів з тугими гумками.

З профілактичною метою добре носити компресійні колготки, “найбільш” профілактичними (поки ще не лікувальними) є колготи і гольфи в 70 den.

Сприятливий вплив на судини кінцівок мають контрастний душ і плавання.

Привчіть себе спати на лівому боці (знаменита “поза крокодила”): саме такий відпочинок полегшить тиск матки на вену, що знаходиться праворуч, і зменшить венозний тиск у нижніх кінцівках. Дуже зручно підкладати під животик невелику подушечку.

Протягом дня намагайтеся рівномірно розподіляти положення свого тіла в позиціях “стоячи, лежачи-сидячи”. Не потрібно довго стояти на місці, ходити до знемоги або лежати на дивані десять годин поспіль. Потрібно знайти «золоту середину» в поєднанні активної ходьби, сидіння в зручному кріслі і відпочинку в горизонтальному положенні.

Візьміть до уваги ще одну чудову звичку — навчіться сидіти так, щоб нижня частина стегна не спиралася на край стільця, тобто на самому краєчку стільця. Коли животик підросте значно, таке положення буде найбільш зручним (навіть якщо немає ніякого варикозу!).

Ніколи не сидіть, закинувши ногу на ногу, тим більше — на низькому сидінні.

Не допускайте запорів! Випивайте 1,5-2 літра корисної рідини в день — зелений чай, фруктові соки, мінеральна вода, вегетаріанські овочеві супи.

Загальний стан здоров’я і настрій під час вагітності, як завжди, відіграють важливу роль. Тому, спокійне ставлення до варикозу як до однієї з можливих особливостей даної вагітності є найбільш оптимальним. Тим більше, що, згідно статистики, через деякий час (зазвичай 3-5 місяців) після пологів в абсолютній більшості випадків все приходить до норми.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.