Звичайно, обмежувати рухову активність дитини шкідливо, але іноді дитячі розваги обертаються сильним головним болем для батьків. Отже, щоб прогулянка приносила тільки користь для здоров’я і відмінний настрій, необхідно пояснювати дитині правила безпеки:
1. Гойдалки: до них не можна підходити близько та бігати навколо. Удар, отриманий від гойдалкипід час її руху, може бути дуже небезпечним для здоров’я. Також не можна зістрибувати з них, не дочекавшись повної зупинки, навіть якщо дуже не терпиться бігти далі у важливих справах.
2. Гірка: не можна бігати по гірці, штовхатися або обганяти інших дітей. Скочуючись з гірки, необхідно триматися за бортик.
3. Велосипед, ролики і самокат: безумовно, необхідно пам’ятати про безпечну їзду, не перевищувати швидкості та не заїжджати на кам’янисту дорогу або калюжі (ніколи не знаєш, не сховалася там яма). Також важливо розуміти, що шолом – це не просто прикраса, це захист.. На додаток до головного убору рекомендується використовувати наколінники і наліктьовики.
4. Взуття: тут щвидше рекомендація для батьків, а не для дітей. Вибираючи черевики для прогулянки, обов’язково зверніть увагу на підошву, вона повинна бути товстою і неслизькою. А у малюків ще й мати високий задник, застібки, що фіксують гомілковостопний суглоб.
На жаль, навіть у разі дотримання всіх правил обережності, ранок і саден під час дитячої прогулянки не уникнути. Тому батьки завжди повинні бути готові надати своїй дитині першу допомогу.
Перша допомога дитині при саднах і подряпинах
У цій ситуації дуже важливо зберігати спокій і діяти в суворій послідовності.
1.Очищення рани
Насамперед потрібно промити рану проточною водою – на вулиці з пляшки або вже вдома під краном. Незважаючи на дитяче обурення, найкраще робити це з милом, видаливши тим самим бруд, частинки грунту і рослин. В тойже час робити це потрібно акуратно, не можна терти шкіру ні ватним диском, ні бинтом, тільки злегка промокнути. Глибокі рани промивати не можна – потрібно накласти пов’язку, просто прикривши рану від подальших забруднень, і доставити дитину до лікарні.
2. Зупинка кровотечі
Легкі кровотечі зупиняти не потрібно – з током крові з ранки видаляються залишки забруднення. Якщо кров йде досить інтенсивно – накладаємо пов’язку, що давить, якщо кров не зупиняється – без зволікання веземо дитину до лікарні.
3. Обробка рани
Отже, рана промита, кровотеча зупинена, але має бути ще й антисептична обробка. Як правило, вона викликає у дітей справжній жах. І це не дивно! Йод або зеленка, що найчастіше використовуються в таких випадках, дійсно дуже печуть і щипають! Це занадто агресивні засоби для ніжної дитячої шкіри, схильної до подразнень і дерматитів. До того ж йодом можна обробляти тільки краї рани, що далеко не завжди ефективно. Тому краще використовувати м’які антибактеріальні засоби на основі іонів срібла. Засоби з солями срібла не щипають, не подразнюютьі не шкодять чутливій дитячій шкірі. В той же час вони відмінно знезаражують і допомагають боротися з дерматитами.
4. Пов’язка
Накладати пов’язку або заклеювати рану пластиром вдома не варто, у відкритому вигляді вона швидше підсохне. Прикривати садно потрібно тільки перед виходом на вулицю, щоб захистити його від пилу і бруду.
Звичайно, без травм і саден не обійтися, це обов’язковий «атрибут» дитини на прогулянці , тому батьки завжди повинні бути напоготові і вміти правильно надати першу допомогу: адже навіть легкі пошкодження, якщо вчасно не приділити їм належної уваги, можуть загрожувати запаленнями та ускладненнями.