Поради лікарів

Перша допомога дітям у разі саден і подряпин

Звичайно, обмежувати рухову активність дитини шкідливо, але іноді дитячі розваги обертаються сильним головним болем для батьків. Отже, щоб прогулянка приносила тільки користь для здоров’я і відмінний настрій, необхідно пояснювати дитині правила безпеки:

1. Гойдалки: до них не можна підходити близько та бігати навколо. Удар, отриманий від гойдалкипід час її руху, може бути дуже небезпечним для здоров’я. Також не можна зістрибувати з них, не дочекавшись повної зупинки, навіть якщо дуже не терпиться бігти далі у важливих справах.

2. Гірка: не можна бігати по гірці, штовхатися або обганяти інших дітей. Скочуючись з гірки, необхідно триматися за бортик.

3. Велосипед, ролики і самокат: безумовно, необхідно пам’ятати про безпечну їзду, не перевищувати швидкості та не заїжджати на кам’янисту дорогу або калюжі (ніколи не знаєш, не сховалася там яма). Також важливо розуміти, що шолом – це не просто прикраса, це захист.. На додаток до головного убору рекомендується використовувати наколінники і наліктьовики.

4. Взуття: тут щвидше рекомендація для батьків, а не для дітей. Вибираючи черевики для прогулянки, обов’язково зверніть увагу на підошву, вона повинна бути товстою і неслизькою. А у малюків ще й мати високий задник, застібки, що фіксують гомілковостопний суглоб.

На жаль, навіть у разі дотримання всіх правил обережності, ранок і саден під час дитячої прогулянки не уникнути. Тому батьки завжди повинні бути готові надати своїй дитині першу допомогу.

Перша допомога дитині при саднах і подряпинах

У цій ситуації дуже важливо зберігати спокій і діяти в суворій послідовності.

1.Очищення рани

Насамперед потрібно промити рану проточною водою – на вулиці з пляшки або вже вдома під краном. Незважаючи на дитяче обурення, найкраще робити це з милом, видаливши тим самим бруд, частинки грунту і рослин. В тойже час робити це потрібно акуратно, не можна терти шкіру ні ватним диском, ні бинтом, тільки злегка промокнути. Глибокі рани промивати не можна – потрібно накласти пов’язку, просто прикривши рану від подальших забруднень, і доставити дитину до лікарні.

2. Зупинка кровотечі

Легкі кровотечі зупиняти не потрібно – з током крові з ранки видаляються залишки забруднення. Якщо кров йде досить інтенсивно – накладаємо пов’язку, що давить, якщо кров не зупиняється – без зволікання веземо дитину до лікарні.

3. Обробка рани

Отже, рана промита, кровотеча зупинена, але має бути ще й антисептична обробка. Як правило, вона викликає у дітей справжній жах. І це не дивно! Йод або зеленка, що найчастіше використовуються в таких випадках, дійсно дуже печуть і щипають! Це занадто агресивні засоби для ніжної дитячої шкіри, схильної до подразнень і дерматитів. До того ж йодом можна обробляти тільки краї рани, що далеко не завжди ефективно. Тому краще використовувати м’які антибактеріальні засоби на основі іонів срібла. Засоби з солями срібла не щипають, не подразнюютьі не шкодять чутливій дитячій шкірі. В той же час вони відмінно знезаражують і допомагають боротися з дерматитами.

4. Пов’язка

Накладати пов’язку або заклеювати рану пластиром вдома не варто, у відкритому вигляді вона швидше підсохне. Прикривати садно потрібно тільки перед виходом на вулицю, щоб захистити його від пилу і бруду.

Звичайно, без травм і саден не обійтися, це обов’язковий «атрибут» дитини на прогулянці , тому батьки завжди повинні бути напоготові і вміти правильно надати першу допомогу: адже навіть легкі пошкодження, якщо вчасно не приділити їм належної уваги, можуть загрожувати запаленнями та ускладненнями.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.