Вагітність

Прискорений пульс під час вагітності

Дивовижні зміни відбуваються в організмі жінки, яка готується стати матір’ю.  Під час  вагітності жіноче тіло немов змінює ритм, максимально перебудовуючись, щоб подбати щодо комфортного перебування та правильного розвитку плода в утробі. Організм матері повинен забезпечити малюка киснем та іншими життєво необхідними для повноцінного розвитку маленького організму поживними речовинами. Саме такою «перебудовою» більшість лікарів пояснює часті скарги майбутніх мам на прискорене серцебиття, або високий пульс у вагітної жінки.

Деякі жінки скаржаться , що серце починає калатати з такою силою, що готове «вискочити» з грудей. У середньостатистичної людини в стані спокою серце, зазвичай, б’ється з частотою не вище 60-80 ударів/хв. Пульс якраз і визначається частотою ударів – серце виштовхує кров в артерії і вени, що сприяє розширенню стінок судин, в результаті чого відбувається їх коливання. Разом з кров’ю, що прокачується серцем по всьому організму , до тканин і органів доставляється цілющий кисень, а також всі необхідні для нормальної життєдіяльності корисні речовини.

У ту саму мить, коли в жінці зародилося нове життя, її організм отримує «наказ» – усіма можливими і неможливими способами забезпечити плід всім необхідним для його повноцінного розвитку. Поживні речовини і кисень надходять до майбутньої дитини тільки ззовні, а саме – через кров матері. Ось і виходить, що відтепер серцю жінки необхідно битися «за двох» – і за маму, і за її малюка. Ударний об’єм серця, тобто об’єм викиду крові, досить відчутно збільшується десь до другого триместру – в цей час у плода вже добігає кінця закладка основних життєво важливих систем і органів. А значить, саме на цьому етапі організму, що розвивається, потрібно максимальне надходження корисних речовин і кисню. На цьому терміні частота пульсу в перебігу вагітності стає значно вище, адже обсяг крові у жінки збільшується, і серце змушене працювати в посиленому режимі, щоб перегнати всю кров.

Не дивно, що багато молодих матерів починають турбуватися, відчуваючи  що серце сильно прискорилося і калатає з частотою до 100 ударів/хв. Найбільша частота пульсу в перебігу вагітності відзначається, починаючи з третього триместру, вона досягає почасти 115 ударів/хв. У медичній практиці цей стан носить назву фізіологічна тахікардія – прискорений темп серцевих скорочень. Вагітні жінки часто турбуються, виявивши прискорений пульс, думаючи, що це може якось нашкодити малюкові. Але лікарі запевняють, що тахікардія представляє реальну небезпеку лише для людей в звичайному стані. А ось підвищений пульс під час вагітності – не патологія, а скоріше – норма, що ніяк не загрожує ні малюкові, ні самій мамі. Зазвичай після пологів жінка забуває про всіх проявах тахікардії.

Однак існують деякі фактори, наявність яких, поряд з прискореним серцебиттям, може стати приводом для проведення додаткового обстеження вагітної жінки. Серед них: блювота і нудота. Іноді дані симптоми можуть вказувати на якесь захворювання серця, що вимагає діагностики та лікування.

У деяких жінок під час вагітності відбувається «зворотний ефект» – уповільнення пульсу. Цей стан лікарями іменується як брадикардія – зменшення частоти серцевих скорочень. Будь-яких складнощів або почуття дискомфорту у разі брадикардії жінка, зазвичай, не відчуває. Інколи, щоправда, внаслідок уповільнення частоти пульсу може крутитися голова , траплятися непритомність або сильно знижуватись АТ. І хоча це трапляється нечасто, потрібно враховувати, що брадикардія може провокуватися ураженням серця, а значить , консультація фахівця не зашкодить.

В цілому, дещо уповільнений пульс в перебігу вагітності не впливає на загальний стан жінки і абсолютно не небезпечний для дитини.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.