Вагітність

Допплерометрія, КТГ, трьохвимірне УЗД.

Допплерометрія дозволяє визначити швидкість кровотоку в судинах. Її потрібно проводити під час

кожного планового ультразвукового дослідження: перше – з 11тижня+1 день до 13 тижня +6 днів;

друге – з 18 тижнів до 20 тижнів + 6 днів. У першому триместрі це потрібно для розрахунку ризиків акушерських ускладнень, у тому числі прееклампсії .

У другому і третьому триместрах за допомогою допплерометрії визначається загальний стан дитини і стан материнсько-плодового кровообігу.

КТГ це від скороченого – кардіотокографія. Даний метод обстеження вагітної забезпечує одночасну реєстрацію і запис зміни частоти серцевих скорочень плода і скорочень матки ( під час пологів) або рухів плода (поза пологами). Процедура обстеження за допомогою КТГ проводиться з метою визначення загального стану дитини – чи не потребує дитина дострокового розродження, чи можна вести подальше спостереження .

Щодо питання трьохвимірного УЗ дослідження, то його можна проводити на будь-якому терміні вагітності. Але, з медичної ж точки зору трьохвимірний режим дослідження необхідний лише в тому разі, коли в ньому є потреба, і визначити це повинен лікар-фахівець.

В переважній більшості випадків, зазвичай, трьохвимірне УЗ дослідження робиться здебільшого для знімків в домашній альбом на пам’ять. З іншого боку, чи буде дитина при цьому лежати так, щоб порадувати батьків своїм позуванням.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк