Вагітність

Вагітність і хребет

Коли в будинку дзвенить дзвоник – чути у всіх приміщеннях. Так і основна “несуча конструкція” нашого організму – хребет. Якщо з нею виникли проблеми – це відбивається на всьому: на ході, настрої, травленні.

Відомо, що під час вагітності жінка додає у вазі, повніє, її фігура змінюється. Як же обійтися без поширеної скарги – “спина болить!”? Як допомогти майбутній мамі в цей період полегшити навантаження на спину, ноги, щоб з народженням малюка і додатком турбот сил і здоров’я вистачило на всі труднощі і радості ?

Для початку кілька рекомендацій, що дозволяють полегшити навантаження на хребет і м’язи спини, особливо на останніх місяцях вагітності.

Слідкуйте за своєю вагою. Надмірна вага дає додаткове навантаження на хребет.

Не носіть взуття на високих підборах (вище 3 см)

Намагайтеся довго не стояти.

Спіть на твердому матраці.

Носіть бандаж.

Не піднімайте високо руки і не носіть тягарі.

Намагайтеся уникати стресів.

Намагайтеся не сидіти занадто довго, а під час сидіння не кладіть ногу на ногу.

Харчуйтеся правильно!

Вживаючи велику кількість різних овочів і фруктів, ви нормалізуєте роботу свого кишковика. Не забувайте про крупи і злакові культури. Для харчування вагітної жінки підходять чорний рис, гречка: внаслідок значного вмісту клітковини вони сприяють поліпшенню моторики кишковика. Не відмовляйтеся від м’яса: курей, яловичини, кролятини. Бажано в період вагітності та годування грудьми дотримуватися роздільного харчування. Корисно влаштовувати собі розвантажувальні дні, наприклад, яблучні або сирні.

Особливу увагу приділіть фізичним навантаженням. Якщо вагітність протікає добре Ви можете плавати, взимку ходити на лижах, влаштовувати піші прогулянки на свіжому повітрі. Але хребет вимагає уваги до себе. Плавання допоможе розвантажити хребет, зніме напругу м’язів, стрес, зміцнить нервову систему. Вода робить ваше тіло легким, гнучким і еластичним, вам значно легше виконувати вправи, спрямовані на зміцнення м’язів стегон, сідниць, промежини і, звичайно, спини.

Вправи для спини

Ми пропонуємо Вам взяти на озброєння декілька вправ, що дозволять максимально зняти навантаження на спину під час вагітності. Вони займуть у вас всього 10-15 хвилин на добу.

Вранці, не встаючи з ліжка. Права рука стиснута в кулак, носок правої ноги на себе. Тягнемося кулаком до шкарпетки.

Розслабитися. Те ж саме виконати лівою рукою і лівим носком. Потім двома руками разом. Акцент на розслаблення. “Місток” – взятися руками за щиколотки ніг, підтягнути ноги і, упираючись на голову, прогнутися.

Протягом дня в будь-який час.

Руки в “замок” перед собою – тягнемося вниз, вгору, вправо, вліво. Руки в “замок” за спиною – те ж саме. Стоїмо на колінах і сідаємо по черзі то на праве, то на ліве стегно.

“Кішка зла” – стоячи на четвереньках, вигнути спину вгору. “Кішка добра” – прогнутися, підборіддя вгору.

Стоячи рачки, повиляти “хвостиком”.

“Місток” з положення лежачи.

Ноги зігнуті в колінах (лежачи). Нахили ніг в сторони. Лежачи підняти то одну, то іншу витягнуту ногу. “Велосипед”. Це лише кілька вправ, але навіть вони допоможуть вашій спині впоратися із наростаючим навантаженням.

Результат ви побачите, коли напрочуд легко і самостійно народите здорову дитину, а після зможете в повному обсязі виконувати важкі, але радісні материнські турботи.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.