Вагітність

Вчені з’ясували, чому вагітним не можна нервувати

Плацента вагітної жінки має унікальні властивості. Вона вбирає не тільки поживні речовини і кисень. Університет Пенсільванії встановив, що плацента також сприймає стрес, випробовуваний матір’ю, пише The Brisbane Times.

При стресі змінюється концентрація протеїну, який впливає на розвиток мозку плоду. На думку фахівців, це ключовий момент із погляду порушень розвитку нервової системи, включаючи шизофренію і аутизм (стрес в перший триместр вагітності безпосередньо зв’язувався з ризиком шизофренії). Особливо це стосується плоду чоловічої статі.

До речі, днями інша група експертів опублікувала результати своєї роботи. Вона з’ясувала, що стрес у матері посилював стресову реакцію у потомства чоловічої статі. А співробітники Університету Пенсільванії виявили біомаркер, який показував відмінності в стресовому стані у дітей чоловічої і жіночої статі.

Суть в тому, що у плаценті жінок, вагітних хлопчиками, не вистачає певного ензима. Він виконує функцію захисту мозку під час внутрішньоутробного розвитку. Якщо жінка стикається зі стресом, підвищується ризик проблем у дитини.

Джерело: Meddaily.ru

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.