Вагітність

Вчені з’ясували, чому вагітним не можна нервувати

Плацента вагітної жінки має унікальні властивості. Вона вбирає не тільки поживні речовини і кисень. Університет Пенсільванії встановив, що плацента також сприймає стрес, випробовуваний матір’ю, пише The Brisbane Times.

При стресі змінюється концентрація протеїну, який впливає на розвиток мозку плоду. На думку фахівців, це ключовий момент із погляду порушень розвитку нервової системи, включаючи шизофренію і аутизм (стрес в перший триместр вагітності безпосередньо зв’язувався з ризиком шизофренії). Особливо це стосується плоду чоловічої статі.

До речі, днями інша група експертів опублікувала результати своєї роботи. Вона з’ясувала, що стрес у матері посилював стресову реакцію у потомства чоловічої статі. А співробітники Університету Пенсільванії виявили біомаркер, який показував відмінності в стресовому стані у дітей чоловічої і жіночої статі.

Суть в тому, що у плаценті жінок, вагітних хлопчиками, не вистачає певного ензима. Він виконує функцію захисту мозку під час внутрішньоутробного розвитку. Якщо жінка стикається зі стресом, підвищується ризик проблем у дитини.

Джерело: Meddaily.ru

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк