Вагітна жінка схильна до спалахів гніву, перепадів настрою, капризів, причини яких криються в гормональній перебудові організму. Як повинен поводитись чоловік в цей непростий для всієї родини період? Нижче наведені варіанти «поганої» поведінки з її виправленими версіями і порадами психологів.
Нікому нічого не винен
Чоловік упевнений: все, що треба – він вже зробив. Тому не допомагає дружині по господарству. Вагітність не хвороба, миття підлоги і посуду – виключно жіноче заняття. Скарги дружини на нудоту і нездужання називає капризами. Він вважає, що має повне право розслабитися біля телевізору після роботи. Де, до речі, працює як віл. Щоб прогодувати дружину і майбутнього малюка. Урочисте винесення сміттєвого відра – єдиний подвиг, на який здатний втомлений чоловік. Через подібну поведінку «сильної половини» в сім’ї раз за разом спалахують скандали. Коли у дружини з’являється вагомий аргумент у суперечках – кругленький животик-чоловік бере на себе закупівлю продуктів.
Поради психолога. Ви ніколи не зрозумієте, що відчуває під час вагітності дружина. Достатньо усвідомити – звичайні домашні клопоти стали для неї надважкими. Їй складно стояти біля плити через підвищену чутливість до запахів, важко мити підлогу через підступаючу до горла нудоту. Приготувавши вечерю, відвідавши магазин або пропилососивши в кімнаті, ви аж ніяк не втратите своєї чоловічої гідності.
Не вистачає уваги
Майбутній тато засмучується, що йому приділяють мало уваги і може відчути бажання «відірватись»: пити вечорами пиво з друзями, затримуватися на роботі, а після чергового скандалу і зовсім піти ночувати до мами. Іноді на горизонті з’являється інша жінка, яка бажає втішити «кинутого» чоловіка. До вагітної дружини чоловік пред’являє певні вимоги: кожен день підтримувати чистоту і затишок в оселі, готувати обід із трьох страв, завжди посміхатися, вітати сексуальні експерименти, менше прислухатися до свого самопочуття і більше приділяти уваги чоловікові. Втім, деякі чоловіки не люблять з’ясовувати стосунки. Образившись, вони йдуть з дому без пояснення причин.
Поради психолога. Зрілий, сильний чоловік зможе пережити період тимчасового охолодження та байдужості дружини, обумовлений фізіологічними процесами. Причому в період найбільшого емоційного напруження, такий чоловік у всьому буде підтримувати свою дружину та повністю розділить з коханою усі обов’язки та турботи за малюком, адже майбутня дитина – це радість, а також відповідальність не тільки для мами, а і для тата.
Ти мене дістала
Вагітні жінки страждають «хворобою перламутрових гудзиків» – самі не знають, чого хочуть. Спочатку чоловік, по мірі сил намагається виконати бажання дружини. Серед ночі їде на інший кінець міста за солоними огірками, а повернувшись, дізнається, що дружина передумала і їй потрібна полуниця. З гумором ставиться до щоденних оглядів на предмет наявності жіночого волосся, відбитків помади, запаху чужих парфумів. З усіх сил намагається зрозуміти, чому в моменти ніжності дружина відсторонюється від нього з плачем і криком «ти мене не любиш». Для чоловічої логіки це нелегке випробування. І в чоловіка може урватися терпець. В родині починаються скандали. Чоловік відстоює свою точку зору, зривається на крик або оголошує бойкот.
Поради психолога. Запорукою щасливого перебігу вагітності та миру у родині буде ваш спокій. Жінка деколи сама не розуміє, що з нею коїться, у всьому винні гормони. Подбайте про те, щоб дружина не почувалася самотньою, відчувала підтримку, увагу і турботу. Візьміть за правило цілувати дружину зранку перед тим, як ви йдете на роботу і після повернення додому, цікавтеся, як пройшов день. Не дозволяйте маніпулювати собою по-крупному, але виконуйте прохання, які можете виконати. Кращий спосіб припинити конфлікт – обійняти дружину і сказати, як сильно ви її кохаєте.
Сексуальна пасивність
Чоловік усіма силами уникає інтимної близькості з дружиною. Причини такої поведінки:
– Занепокоєння через «цікавий» стан дружини та побоювання «що-небудь там пошкодити»;
– Естетичне незадоволення через зовнішній вигляд дружини, егоїстичний страх, що її фігура не прийде в норму, а секс після пологів буде гіршим, ніж до них.
Переживаючи змішані почуття, чоловік не звик обговорювати виникаючи проблеми з дружиною. Тому він намагається «красиво» відійти від сексу («Не чекай на мене, люба, я приїду пізно»; «Лягай спати, кохана, я ще трохи попрацюю»). На чоловіка не діє зваблива білизна та пристрасні погляди дружини. Замість довгого та ніжного поцілунку він швидко чмокає дружину в чоло. Майбутній тато відводить погляд, не торкається до животика дружини. Самий крайній і неприйнятний варіант – бурмоче собі під ніс: «Ну ти і погладшала, скоро у двері не зможеш пройти».
Поради психолога. Коли чоловіком керує бажання не зашкодити майбутньому малюку, кращий спосіб розвіяти сумніви – почитати спеціальну літературу, відправитись разом з дружиною в жіночу консультацію або на курси підготовки майбутніх батьків. Прийміть зміни в зовнішності дружини як тимчасові. Усвідомте, що вагітність – кращий доказ вашої мужності і сексуальної привабливості вашої жінки.
Стійке неприйняття дружини говорить про проблеми у взаєминах, що з’явилися ще до вагітності. Такій парі рекомендується відвідати сімейного психолога.
Хочу хлопчика!
Чоловік доводить дружину до сказу проханнями «народи пацана» (варіант-доньку). Нерідко «підливають масла у вогонь» і близькі родичі («У вас вже дві дівчини, коли буде хлопчик?»; «Тобі потрібен спадкоємець»). Навіть якщо лікар УЗД повідомляє про стать дитини, відмінну від бажаної, майбутній татусь продовжує сподіватись на диво. А в день пологів він утішає дружину: «Нічого, наступного разу зробимо хлопчика». Або докірливо хитає головою: «А в Сидорова дружина вчора хлопчика народила».
Поради психолога. Така поведінка ображає жінку, підриває її впевненість у собі, зароджує комплекси неповноцінності. «Замовлення» дитини певної статі і розчарування, яке виникає, якщо очікування не справджуються, негативно позначається і на самій дитині. Уявіть: ви йдете на веселу вечірку, відкриваються двері і ви бачите кислі міни присутніх: «Василь Петрович … А ми на вас не чекали, нам потрібен Петро Васильович». Одтак відчує себе і ваш малюк. Краще не розмірковуйте на тему, кого б вам хотілося, а просто радійте одному факту, що малюк у вас буде. Доречи, стать малюка визначає сперматозоїд. Хочете знати хто «погано спрацював»? Подивіться у дзеркало.
Поганий тато
Чоловік боїться змін у своєму стабільному та налагодженому житті і невпевнений у тому, що він хоче бути татом. Він занепокоєний, що не впорається з цією роллю і ділиться своїми острахами з дружиною. Він не бере участі у вирішенні побутових проблем (коли і яке купити ліжечко, де його поставити, чи потрібен окремий столик для сповивання малюка). Каже, що в усьому довіряє вибору дружини, а насправді – намагається уникнути відповідальності.
Поради психолога. Почуття і емоції майбутнього батька зрозумілі. Він може не відчувати любові до майбутньої дитини одразу після того, як жінка повідомила, що вагітна. Але любов обов’язково прийде. Для початку візьміть на себе частину організаційних питань. Дружина вибирає ліжечко і меблі – ви забезпечуєте їх доставку та встановлення. Вона складає список необхідних речей – ви їх купуєте. І обов’язково спілкуйтеся з дитиною. Щодня погладжуйте животик дружини, говоріть малюкові «доброго ранку» і «на добраніч», розповідайте про те, як весело разом будете грати, коли він народиться і трохи підросте.
Автор: О. Фатєєва
Додати коментар