Перш ніж Ви, «будучи при надії», сядете за кермо, завжди потрібно зважити всі «за» та «проти». Кожна жінка повинна з повною відповідальністю вирішити сама, порадившись з лікарем, лікарем, психологом і чоловіком, зваживши свої водійські здібності і досвід і оцінивши стан автомобіля.
Справа в тому, що практично завжди емоційні реакції людського організму: велика радість, страх і побоювання всілякого роду відволікають увагу, зменшують зосередженість на дорозі, тому завжди мають свої наслідки, частіше негативні.
Внаслідок того, що дорожня обстановка має постійний, величезний стресовий вплив на організм водія, вагітним жінкам не бажано відвідувати заняття в автошколі або вчитись водінню авто іншим чином (за допомогою чоловіка, друзів). Наслідком таких занять є негативний стресовий вплив як на саму вагітну, так і на її майбутню дитину, впритул до ризику переривання вагітності.
Запам’ятайте: якщо ви нервозні, перевтомлені і втомилися, вам не слід керувати автомобілем. І якщо ви відчуваєте, що стали більш дратівливою, легко збуджуєтеся і готові ні з того ні з сього розплакатися, уникайте в цей час тривалих і стомлюючих поїздок, частіше відпочивайте.
Жінкам, які впадають в ступор і ціпеніють від жаху, побачивши автомобільну аварію, навіть коли їм безпосередньо не загрожує небезпека, не слід зовсім сідати за кермо під час вагітності.
Вагітним жінкам, які мають водійський досвід і досить спокійно реагують на зміни дорожньої обстановки, можна продовжувати водити авто, але тільки за умови хорошого самопочуття, відсутності любих фізичних та, якщо сам перебіг вагітності не викликає нарікань. Адже у багатьох водіїв саме перебування за кермом викликає відчуття внутрішньої свободи.
У жодному разі не можна сідати за кермо, якщо ви приймаєте снодійні і болезаспокійливі засоби. Хоча вони заспокоюють, але при цьому і послаблюють увагу.
Пам’ятайте, якщо ви вийшли з освітленого приміщення та повинні вести автомобіль в темряві, не сідайте одразу ж за кермо, зачекайте хоча б декілька хвилин, щоб зір пристосовувався до світлових умов.
У спекотну погоду поїздку слід починати в ранкові години і при цьому вона не повинна тривати занадто довго. Температура вище 28ºС небезпечна для управління автомобілем. Найгірше діє різке підвищення температури – організм не може до нього швидко пристосуватися.
Порада для усіх – зарані плануйте свої поїздки, незалежно від їх характеру, будь то робоча поїздка, відвідування лікаря, магазину чи басейну.
Для автомобільних поїздок вибирайте такий час дня, коли на дорозі поменше машин, найбільш простий маршрут, по-можливості уникайте «годин пік» та заторів.
Наостанок: навіть якщо Ви відчуваєте себе за кермом впевнено, а своє самопочуття оцінюєте на «добре», Вам краще відмовитись від самостійних поїздок протягом останніх місяців вагітності.