Юридичні поради

Малюків, народжених вдома, реєструватимуть по-новому

Внесено зміни до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні. Зокрема, уточнено норми щодо державної реєстрації народження дитини поза закладом охорони здоров’я.

Віднині державна реєстрація народження малюків, які з’явилися на світ не в пологових будинках, проводиться не тільки на підставі медичного свідоцтва про народження або медичної довідки про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма №103-1/о), а й на підставі висновку про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я.

Нагадаємо, що форма зазначеного висновку, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 09.01.2013 №9.

Додамо, що окрім письмової заяви, не пізніше одного тижня з імовірного дня народження такого малюка слід також надати комісії:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • обмінну карту пологового будинку або відділення чи виписку з медичної карти;
  • результати аналізів, ультразвукового дослідження, проведених під час вагітності;
  • копію картки виклику швидкої допомоги;
  • довідку про генетичну спорідненість між жінкою та дитиною;
  • медичну довідку лікарсько-консультативної комісії про огляд немовляти
  • довідку  про огляд жінки для підтвердження факту нещодавніх пологів.

Зазначимо, рішення про підтвердження народження приймається у разі, коли імовірна дата пологів жінки збігається з вірогідним віком дитини або за наявності довідки про генетичну спорідненість. За результатами аналізу документів комісія не пізніше 10-ти календарних днів з моменту їх отримання приймає рішення про підтвердження або спростування факту народження дитини, складає висновок, а за потреби звертається до  Головного управління МВС.

Після підтвердження комісією факту народження дитини заклад охорони здоров’я, під наглядом якого перебуває немовля, видає заявникові медичну довідку,  яка є підставою для проведення державної реєстрації народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану.

Джерело

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.