Юридичні поради

Малюків, народжених вдома, реєструватимуть по-новому

Внесено зміни до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні. Зокрема, уточнено норми щодо державної реєстрації народження дитини поза закладом охорони здоров’я.

Віднині державна реєстрація народження малюків, які з’явилися на світ не в пологових будинках, проводиться не тільки на підставі медичного свідоцтва про народження або медичної довідки про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма №103-1/о), а й на підставі висновку про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я.

Нагадаємо, що форма зазначеного висновку, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 09.01.2013 №9.

Додамо, що окрім письмової заяви, не пізніше одного тижня з імовірного дня народження такого малюка слід також надати комісії:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • обмінну карту пологового будинку або відділення чи виписку з медичної карти;
  • результати аналізів, ультразвукового дослідження, проведених під час вагітності;
  • копію картки виклику швидкої допомоги;
  • довідку про генетичну спорідненість між жінкою та дитиною;
  • медичну довідку лікарсько-консультативної комісії про огляд немовляти
  • довідку  про огляд жінки для підтвердження факту нещодавніх пологів.

Зазначимо, рішення про підтвердження народження приймається у разі, коли імовірна дата пологів жінки збігається з вірогідним віком дитини або за наявності довідки про генетичну спорідненість. За результатами аналізу документів комісія не пізніше 10-ти календарних днів з моменту їх отримання приймає рішення про підтвердження або спростування факту народження дитини, складає висновок, а за потреби звертається до  Головного управління МВС.

Після підтвердження комісією факту народження дитини заклад охорони здоров’я, під наглядом якого перебуває немовля, видає заявникові медичну довідку,  яка є підставою для проведення державної реєстрації народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану.

Джерело

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк