Здоров’я і краса мами

Лікування зубів і годуюча грудьми мама

Мені потрібно сходити до зубного лікаря, але я боюся, що лікування несумісне з годівлею грудьми. Що мені робити?

Піти до зубного лікаря і лікувати зуби. Догляд за собою, увага до свого здоров’я особливо важлива коли ми стаємо мамою. Нездоровій жінці тяжче доглядати за дитиною. Крім того, здорові зуби в мами важливі для здорових зубів у дитини (Чому важливо лікувати зуби всім членам родини?).

Як правило, всі процедури, які роблять у стоматологічному кабінеті, від рентгена до знеболювання сумісні з годівлею грудьми. Це означає, що ви зможете годувати дитини відразу, як тільки повернетеся від стоматолога.

Якщо вам потрібно замінити багато амальгамових пломб за один раз, обов’язково переконайтеся, що стоматолог використає гумовий ізолятор слини й маску для того, щоб захистити вас від вдихання ртутних пар. В амальгамових пломбах є ртуть, тому при заміні значного числа амальгамових пломб важливо дотримуватися особливих правил безпеки. Після заміни пломб ви можете відновити годівлю як тільки повернетеся від лікаря.

У деяких випадках, лікар може виписати вам знеболюючі й антибіотики для прийому в дома, після відвідування лікаря. Антибіотики пеніцілінового ряду і ті обезболюючі, які можна купити в аптеці без рецепта (парацетамол, ібупрофен) безпечні для годуючої мами, і для її дитини і є одними із самих безпечних препаратів під час лактації.

Крім цього, обміркуйте інші деталі походу до лікаря. Хто буде займатися дитиною, коли ви будете в стоматолога? Скільки часу ви проведете в лікаря? Чи потрібно залишити дитині молоко?  Чи вмієте ви зціджуватися і скільки часу вам знадобиться, щоб націдити потрібну кількість молока? Може тато або бабуся можуть піти з вами і подивитися за малям, поки вам лікують зуби, а ви зможете погодувати прямо перед прийомом і відразу ж після.

Деякі планують візит до лікаря раннім ранком, коли дитина сита, задоволена і добре ставиться до навколишнім. Інші йдуть до лікаря під час денного сну дитини, щоб дитина спала поки їх немає і прокинеться до їхнього приходу. У третіх можуть бути інші критерії вибору: доступність допомоги й кількість роботи, що жінка повинна буде робити найближчим часом. Наприклад, лікування зубів у п’ятницю може означати, що суботу і в неділю в дома будуть інші люди, які можуть взяти на себе основну частину роботи, а жінка зможе виспатися. Подумайте що важливе й підходить вам, дитині і всій родині.

Якщо у вас має бути болюча процедура, чи зможете ви самі добратися до дому чи треба буде щоб хтось проводив вас? Чи зможете Ви доглядати за дитиною відразу після відвідин стоматолога?  Чи потрібно щоб хтось був поруч із вами, щоб зайнятися домашніми справами чи дитиною на час, коли ви будете приходити до себе після відвідування зубного лікаря? Коли ви зможете їсти після лікування? Постарайтеся поїсти перед походом до лікаря, навіть якщо ви ще не проголодались.

Якщо вам будуть видаляти зуби, ви не зможете їсти тверду їжу кілька днів.  Заздалегідь подумайте й підготуйте підходящу їжу, яку ви зможете їсти в період видужання.

Відповіді на ці питання допоможуть вам підготуватися й зробити похід до лікаря простіше.

Джерело

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.