Здоров’я і краса мами

Як правильно організувати свій раціон, щоб схуднути

Калорійність раціону слід обмежити в межах 1500-2000 ккал. Якщо ви невисока й тендітна, дотримуйтеся нижньої межі цієї норми. А ставним, великим від природи жінкам рекомендується харчуватися приблизно на 2000 ккал на день.

Перший час для контролю калорійності краще вести спеціальний харчовий щоденник. У нього записуйте все, що потрапляє до вас в рот, до останньої крихти. Повірте, сам процес займе у вас не більше 10 хвилин на день, а користь принесе величезну. Ви навчитеся розуміти, скільки ви їсте, і станете більш розумно підходити до формування раціону.

Зверніть увагу і на вибір продуктів. Пам’ятайте: категорично забороненої їжі не існує, є лише тимчасові обмеження:

Жири повинні складати не більше чверті від загальної калорійності раціону. Якщо ви дотримуєтеся норми в 1500 ккал, щодня ви можете отримати не більше 40 грамів чистих жирів. Для довідки: у літрі одновідсоткового кефіру, як і в столовій ложці рослинного масла, міститься 10 грамів ліпідів. А плитка молочного шоколаду “подарує” вам цілих 70 грамів чистого жиру.

М’ясо та м’ясні продукти вам можна їсти лише раз на день, за сніданком або обідом. А ось свіжі, варені і тушковані без жиру овочі намагайтеся включати в кожен прийом їжі.

Молочні продукти вам потрібно включати до свого раціону лише знежирені або з низьким відсотком жирів. Кефір, йогурт і молоко – не більше 1% жиру, сир – не більше 5%, сир твердий- максимум 30%. Вам підійдуть такі його сорти, як адигейський, Чечіль, камамбер, сир із кмином.

Не відмовляйтеся від зернових продуктів: каш на воді або зі знежиреним молоком, цільного хліба, коричневого рису. А ось солодощі краще виключити з раціону. Якщо вам важко повністю відмовитися від цукерок і шоколадок, дозвольте собі шматочок пастили або мармеладу, зефіру, одну-дві карамельки на день.

Накладіть заборону на горіхи і насіннячка. Непомітно для себе разом з парою пригоршень горіхів ви отримаєте майже половину денної норми калорій і помітно перевищите ліміт жирів.

Замість соків вибирайте воду або свіжі фрукти. У літрі апельсинового соку міститься цілих 900 ккал, а в кілограмі свіжих апельсинів – всього 400. Газовані солодкі напої на зразок коли або ситра краще взагалі виключити – крім цукру і кофеїну вони містять безліч абсолютно непотрібних для молодої матері барвників, ароматизаторів та консервантів.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.