Здоров’я і краса мами

Особливості лікування молочниці

Молочниця (кандидоз) не належить до класичних захворювань, що передаються статевим шляхом, це внутрішній стан, причиною якого є зниження імунітету. Тому у разі довготривалого та рецидивуючого перебігу молочниці, що погано піддається лікуванню, необхідно шукати патологію в організмі, що викликає імунодефіцит, який проявляється, зокрема, молочницею. Вагітність в результаті зміни гормонального фону і деяких особливостей роботи імунної системи сама вже є чинником, що підтримує життєдіяльність грибків, тому завжди потрібно мати це на увазі, вчасно діагностувати і усувати серйозні зміни, небезпечні у тому числі і для самої вагітності.

Причини стійкої молочниці:

• Наявність хронічної інфекції статевої або будь-який іншої системи організму. Імунна система виснажується в боротьбі з хронічним запаленням, і це може проявитись, в тому числі, і молочницею.

• Хронічні захворювання, наприклад, нирок, печінки, з тієї ж причини.

• Гормональні порушення: знижена функція щитовидної залози, цукровий діабет, ожиріння.

• Прийом гормональних препаратів.

• Генітальний герпес.

• Прийом антибіотиків, що викликають імунодефіцит і дисбактеріоз кишковика. Резервуар кандидозу в організмі – кишковик, звідти грибки потрапляють до інших місць проживання.

• Неправильне харчування, зокрема, надлишок солодкого чи борошняного теж може приводити до розвитку дисбактеріозу і розмноження грибків.

• Хронічні захворювання кишковика – коліт, дисбактеріоз.

• Неправильне лікування бактеріального вагінозу.

Таким чином, молочниця – це маркер неблагополуччя в організмі, і окрім специфічного лікування протигрибковими препаратами він вимагає повноцінного обстеження та усунення першопричини імунодефіциту.

Висновок:

• Молочниця – це не просто слово, що означає виділення та свербіж. Це конкретне захворювання, що викликається грибками – кандидозний кольпіт.

• Виділення та свербіж (кольпіт) можуть бути викликані не тільки молочницею, але і цілим рядом інших інфекцій. Тому ставити собі самостійно діагноз і займатися самолікуванням не можна, потрібно йти до лікаря та визначати конкретного збудника.

• Кольпіт, у тому числі кандидозний, не є нешкідливим станом взагалі, але під час вагітності є реальною небезпекою для виношування і здоров’я дитини. Тому до появи відповідних скарг потрібно ставитися серйозно і не затягувати візит до лікаря.

• У разі  виявлення молочниці окрім призначення протигрибкових препаратів потрібно обстежити організм, знайти першопричину імунодефіциту, вжити заходів до підвищення імунітету.

• Виникаючи як внутрішній стан, молочниця може також передаватися статевим шляхом. Але це не означає, що Вас хтось заразив, це означає, що Ви можете заразити свого статевого партнера. Тому лікування повинні пройти одночасно обидва партнери, навіть якщо це захворювання спочатку виникає як ознака імунодефіциту. Під час лікування в обов’язковому порядку використовується презерватив.

• Ефективність лікування визначають через 7-10 днів за допомогою повторного мазка або бактеріологічного (культурального) дослідження.

Всі препарати має призначати лікуючий лікар, виходячи з індивідуальних особливостей жінки, схильності до алергії, стану печінки і нирок, особливостей перебігу вагітності, супутніх патологій тощо.

Самолікування шкідливе завжди, а під час вагітності може бути просто небезпечним як для самої жінки, так і для малюка!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.