Куріння є фактором ризику з розвитку внутрішньоутробної затримки росту плода (ВЗРП) і передчасних пологів (ПП). Встановлено прямий взаємозв’язок між зазначеними наслідками вагітності та інтенсивністю куріння. Крім того, куріння підвищує ризик виникнення синдрому «втрати вагітності» за рахунок збільшення частоти мимовільних викиднів, ектопічної вагітності, мертвонароджень та неонатальної смертності. У той же час паління є найбільш керованим чинником ризику щодо несприятливих результатів вагітності.
Припинення куріння під час вагітності супроводжується суттєвим зниженням частоти ВЗРП і ПП.
У разі відмови від куріння до 15 тижня вагітності, результати гестаційного процесу у жінок, які палять цигарки, такі, як частота ПП зі спонтанним початком родової діяльності, ВЗРП і поширеність нормальних результатів, не відрізняються від групи некурящих пацієнток.
У вагітних, які продовжують палити після 15 тижнів перебіг вагітності поєднується практично з триразовим збільшенням ризику ПП зі спонтанним початком родової діяльності та ВЗРП, а також вираженістю ступеню стресу, тривожності і депресії.
На думку лікарів, негативний вплив куріння може бути істотно нівельовано за рахунок відмови від куріння на ранніх термінах вагітності.