Здоров’я і краса мами

Вагітні повинні свідомо відмовитися від куріння протягом перших 15 тижнів гестаційного процесу.

Куріння є фактором ризику з розвитку внутрішньоутробної затримки росту плода (ВЗРП) і передчасних пологів (ПП). Встановлено прямий взаємозв’язок між зазначеними наслідками вагітності та інтенсивністю куріння. Крім того, куріння підвищує ризик виникнення синдрому «втрати вагітності» за рахунок збільшення частоти мимовільних викиднів, ектопічної вагітності, мертвонароджень та неонатальної смертності. У той же час паління є найбільш керованим чинником ризику щодо несприятливих результатів вагітності.

Припинення куріння під час вагітності супроводжується суттєвим зниженням частоти ВЗРП і ПП. 

У разі відмови від куріння до 15 тижня вагітності, результати гестаційного процесу у жінок, які  палять цигарки, такі, як частота ПП зі спонтанним початком родової діяльності, ВЗРП і поширеність нормальних результатів, не відрізняються від групи некурящих пацієнток. 

У вагітних, які продовжують палити після 15 тижнів перебіг вагітності поєднується практично з триразовим збільшенням ризику ПП зі спонтанним початком родової діяльності та ВЗРП, а також вираженістю ступеню стресу, тривожності і депресії. 

На думку лікарів, негативний вплив куріння може бути істотно нівельовано за рахунок відмови від куріння на ранніх термінах вагітності.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.